Chat med Daniel S. Christensen

Kategori: 
Dato: 
26.03.2020

- der i dag torsdag sidder klar til at svare på dine spørgsmål på Bordtennis Danmarks facebookside mellem kl. 13.00-15.00.

På billedet Daniel S. Christensen, der i dag torsdag svarer på dine spørgsmål på Bordtennis Danmarks facebookside mellem kl. 13.00-15.00.

I dag har du chancen for at stille spørgsmål til en af de få defensivspillere i dansk bordtennis, Daniel S. Christensen fra B75.
Daniel fungerer som klubbens blæksprutte med et væld af forskelligartede opgaver. Han tager sig af sponsorsiden, tegning af sponsorater samt arrangementer for klubbens sponsorer. Daniel har en kombineret rolle som formand/kasserer/sekretær/turneringsleder/kontaktperson til alle led i klubben. Han er desuden meget aktiv med fondansøgning.
Daniel sidder klar til at svare på dine spørgsmål på Bordtennis Danmarks facebookside mellem kl. 13.00-15.00.

Coronavirus har sat den fysiske del i bero i Bordtennis Danmark. Det betyder, at vi får mulighed for en masse af de tiltag, som vi normalt ikke har tid til i en travl hverdag.
Vi er så heldige, at en række personer har givet tilsagn om, at de stiller sig til rådighed i dialog på Bordtennis Danmarks facebookside, så vi alle kan blive klogere på bordtennis og på hinanden, nu hvor muligheden byder sig.
Hele Bordtennis Danmark inviteres hermed til foreløbig frem til og med fredag den 3. april at chatte/sende spørgsmål på Bordtennis Danmarks facebookside, hvor der hver dag fra kl. 13.00-15.00 vil sidde en person klar til at svare på spørgsmålene.
Spørg om præcis, hvad du vil vide mere om. Vi har allerede modtaget rigtigt mange gode spørgsmål, der er blevet besvaret på facebooksiden, som du kan læse i tråden. Herunder kan du se, hvem der står for tur de næste dage, så kan du forberede dine spørgsmål til personen den pågældende dag.

Alle er naturligvis velkommen til at deltage i tråden på Bordtennis Danmarks facebookside.

Torsdag den 19. marts: Linus Mernsten (områdeansvarlig for herre seniorer i Bordtennis Danmark)
Fredag den 20. marts: Martin Lundkvist (direktør i Bordtennis Danmark)
Lørdag den 21. marts: Anders Mølgaard (formand for bestyrelsen i Bordtennis Danmark)
Søndag den 22. marts: Jeppe Lindhardt Damsgaard (udviklingskonsulent i Bordtennis Danmark)

Mandag den 23. marts: Jonathan Groth (nr. 28 i verden - landsholdsspiller)
Tirsdag den 24. marts: Magnus Mallander (områdeansvarlig for dame seniorer og ungdom i Bordtennis Danmark)
Onsdag den 25. marts: Tobias Rasmussen (landsholdsspiller)

Torsdag den 26. marts: Daniel Søndergaard Christensen (årets leder i 2019 og formand i B75, der skulle have afholdt DM ungdom i maj, som foreløbig er udskudt til slutningen af august eller starten af september)
Fredag den 27. marts: Peter Rosenmeier (firedobbelt paralympisk medaljetager - to gange guld, regerende verdens-, europa, og paralympisk mester)
Lørdag den 28. marts: Mark Beckmann (international dommer og medlem af dommergruppen i Bordtennis Danmark)
Søndag den 29. marts: Peter Sundbæk (medlem af bestyrelsen i Bordtennis Danmark)
Mandag den 30. marts: Allan Bentsen (tidl. landsholdsspiller og nu sportschef i Roskilde Bordtennis)
Tirsdag den 31. marts: Betina Koefoed (næstformand for bestyrelsen i Bordtennis Danmark)
Onsdag den 1. april: Stefanie H. Christensen (dansk mester i damesingle - landsholdsspiller)
Torsdag den 2. april: Anders Lind (dansk mester i herresingle - landsholdsspiller)
Fredag den 3. april: Ole Hückelkamp (cheftræner i Roskilde Ældre Motion, instruktør i demensvenlig træning, med i BAT60+ arbejdsgruppen og instruktør på BAT60+ kurser) og Mai Jensen (formand for veterangruppen i Bordtennis Danmark)

God fornøjelse - det er nu, du har chancen for at få svar på dine spørgsmål!

Forfatter: 
Carsten Egeholt
Kontaktperson tlf.: 
27 26 06 09