Top 12 - Drenge og Piger

You are here:

Drenge

2021: Dominykas Samuolis, Hillerød GI

2020: Viktor Oksfeldt, Viby

2019: Noah Tolstrup Hvid, OB

2018: Theo Dyekjær, Virum

2017: Mikkel Emborg, Brønshøj

2016: Daniel Simonsen, Hillerød GI

2015: Thor B. Christensen, Brønshøj

2014: Rasmus Kruse Mikkelsen, Sisu/MBK

2013: Andreas Dilling, Roskilde

2012: Anders Lind, København

2011: Claus Schou Nielsen, Amager

2010: Ruben Jensen, OB

2009: Nicky Marx, Brøndby BC

2008: Asbjørn Reenberg, Hillerød

2007: Alexander Schou-Jørgensen, Stautrup

2006: Tobias Stemann Lau, Team Hørning

2005: Peter Kildegaard, Vedbæk

2004: Mikkel Hindersson, Virum-Sorgenfri

2003: Silas Friby, Virum-Sorgenfri

2002: Silas Friby, Virum-Sorgenfri

2001: Ikke afviklet

2000: Sebastian Murphy, Nørreå

1999: Moussa Olsen, Maribo

1998: Sture Korsgård, Hillerød

1997: Christian Larsen, Brønshøj

1996: Andreas Bak, Hørsholm

1995: Allan Nielsen, Kvik Næstved

1994: Michael Maze, Kvik Næstved

1993: Jesper Dahl, Køge Bugt

1992: Jesper Dahl, Karlslunde

1991: Frank Nielsen, Ølstykke

1990: Martin Monrad, Ølstykke

1989: Birger Vest, Viby

1988: Martin Christensen, Frem Sakskøbing

Piger

2021: Maja Helene Hansen, OB

2020: Mille Lyngsø Stoffregen, Silkeborg BTK

2019: Mille Lyngsø Stoffregen, Silkeborg BTK

2018: Jocefina Haagensen, Hvidovre

2009-17: Ikke afviklet (se under PIGE/YNGRE PIGE)

2008: Simone Dueholm, Brøndby BC

2007: Nicole Vinther-Jensen, Brøndby BC

2006: Michelle Quach, Vedbæk

2005: Pernille Agerholm, Rønde

2004: Kimmie Sørensen, Ballerup

2003: Asløg Andersen, Nørreå

2002: Asløg Andersen, Nørreå

2001: Ikke afviklet

2000: Asløg Andersen, Nørreå

1999: Ikke afviklet.

1998: Mie Skov, Ølstykke

1997: Mie Skov, Ølstykke

1996: Tanja Mørup, BTK 61

1995: Nellie Marx, BTK 61

1994: Nellie Marx, BTK 61

1993: Nellie Marx, BTK 61

1992: Christina Jessen, Sisu/MBK

1991: Janne M. Jensen, Gladsaxe

1990: Janne M. Jensen, Gladsaxe

1989: Pia Finnemann, Ballerup

1988: Merete Bech, Horsens