Ungdoms DM - Drenge og pige double

You are here:

Drenge

2021: Oliver Skouboe Berntsen/David Lund Heinig, Hvidovre Bordtennis/Virum

2020: Ikke afviklet

2019: Cristian David Hold/Noah Tolstrup Hvid, Silkeborg BTK/OB

2018: Niels-Anton Tybirk Le Marc/Matias Larsen, Viby/Silkeborg BTK

2017: Daniel Simonsen/Mikkel Emborg, Hillerød GI/Brønshøj

2016: Peter Svenningsen/Rasmus Høyer Søndergaard, Virum/Viborg

2015: Peter Svenningsen/Peter Trans, Virum/Hillerød GI

2014: Lukas Munk/Casper Bonde Rasmussen, Brændekilde-Bellinge Boldklub

2013: Mathias Ringstrøm/Jeppe Spottog, KVIK Næstved/Holme-Olstrup

2012: Andreas Dilling/Thomas Hansen, Roskilde/Team Nørreå

2011: Claus Schou Nielsen/Tobias Rasmussen, Amager

2010: Ruben S. Jensen/Jacob Reuther, OB/Hillerød

2009: Sebastian Haack/Nicky Marx, Greve/Brøndby BC

2008: Sebastian Haack/Nicky Marx, Greve/Brøndby BC

2007: Jonathan Groth/Jonathan Stonor, Albertslund

2006: Frederik Sørensen/Emil Sass Egebo, VRI/Vedbæk

2005: Søren Nielsen/Henrik Laxby, Ribe/VRI

2004: Søren Nielsen/Henrik Laxby, Ribe/VRI

2003: Silas Friby/Mikkel Hindersson, Virum-Sorgenfri

2002: Simon Nykjær-Fisher/Jacob Asmussen, VRI

2001: Jacob Asmussen/Jacob Kjær, VRI/OB

2000: Christian Klint/Claus Rasmussen, Vig/Køge Bugt

1999: Christian Klint/Claus Rasmussen, Vig/Køge Bugt

1998: Christian Larsen/Mads Skovsen, Brønshøj/Hørning

1997: Kasper Weinrich Schübeler/Jannick Rasmussen, Brønshøj/Tårnby/Battet

1996: Allan Nielsen/Michael Maze, Kvik Næstved

1995: Jesper Dahl/Michael Maze, Køge Bugt/Kvik Næstved

1994: Jesper Dahl/Michael Maze, Køge Bugt/Kvik Næstved

1993: Jesper Dahl/Jimmi Ekberg, Karlslunde

1992: Morten Knudsen/Martin Monrad, Virum/Ølstykke

1991: Mads Sørensen/Martin Monrad, Holstebro/Ølstykke

1990: Thorsten Hævdholm/Jacob Mortensen, OB/Holstebro

1989: Birger Vest/Michael Thuesen, Viby

1988: Johan Stoustrup/Peter Micheelsen, Virum-Sorgenfri

1987: Søren Storm/Carsten Kofoed, OB

1986: Jesper Hestbek/Kim Høgsberg, Gladsaxe/Virum-Sorgenfri

1985: Henrik Bo Pedersen/Mads Jensen, Tåstrup

1984: Anders Larsen/Per Møller, Frem Sakskøbing/Hasle

1983: Emil Bergander/Per Runckel, Hørsholm

1982: Henrik Angermann/Jan Søndergård, Gladsaxe/Brøndby

1981: Claes Knudsen/Kenneth Svendsen, VRI

1980: Niels Kilden/Claes Knudsen, VRI

1979: Michael Hansen/Jan Harkamp, Ballerup

1978: Asger Jensen/Karsten Bloch, VRI/Sisu 70

1977: Morten Dolleris/Niels Bjørkbom, Tåstrup/Svendborg

1976: Jørgen Jensen/Niels Bjørkbom, BTK 73/Svendborg

1975: Palle Rud/Kent Jørgensen, Viby/Ballerup

1974: Jesper Eriksen/Jørn Christiansen, Frederiksværk

1973: Jesper Eriksen/Jørn Christiansen, Frederiksværk

1972: Carsten Jaocbsen/Johnny Hansen, OBC/Smedegården/Frederiksværk

1971: Carsten Jacobsen/Johnny Hansen, OBC/Smedegården/Frederiksværk

1970: Carsten Jacobsen/Arne Riisom, OBC/Smedegården

1969: Erling Larsen7Gunnar Schmøkel, Haderslev

1968: Frantz Marcek/Michael Christiansen, Brønshøj

1967: Steen Kyst/Svenning Jørgensen, Brønshøj/Glostrup

1966: Steen Kyst/Svenning Jørgensen, Brønshøj/Glostrup

1965: Tom Seerup/Erik Petersen, KFUM/BTK 61

1964: Ole Andersen/Olav Popp, Zero

1963: Per Laursen/Claus Pedersen, MBK

1962: Frank Jensen/Brian Petersen, Zero

1961: Niels Ramberg/Morten Petersen, Lyngby/Glostrup

1960: Kaj Kjær/Mogens Eriksen, MBK/CB

1959: Erik Mortensen/Erling Nielsen, Køge/Stjernen

1958: Jens Hald/Erling Nielsen, Virum/Stjernen

1957: Mogens Dyhr/Søren Christensen, Lyngby

1956: Torben Lindwald/Niels Haugstrup, MBK/Nakskov

Piger

2021: Nikoline Kure/Maja Helene Hansen, Amager/OB

2020: Ikke afviklet

2019: Ann-Christine Rosager Christensen/Anna V. Ansø, Hvidovre/Brønderslev

2018: Sally Maribo/Anna V. Ansø, Viby/Brønderslev

2017: Xenia Rindom/Jocefina Haagensen, B 75/Hvidovre

2016: Thea Amalie Nielsen/Xenia Rindom, Søhøjlandet/B 75

2015: Thea Amalie Nielsen/Louise Foldøy Steffens, Søhøjlandet/Brønshøj

2014: Anisha Iyer/Louise Foldøy Steffens, Greve/Kildeskoven

2013: Sophie Walløe/Nicoline Koefoed, Ballerup/Bornholm

2012: Nicoline Koefoed/Karoline Dam Mortensen, Bornholm

2011: Louise Karoline Jakobsen/Cecilie Lind, Smørum/København

2010: Linnea Hindersson/Emma Højlund, Brøndby BC/Sisu/MBK

2009: Linnea Hindersson/Cecilie Stoffer, Brøndby BC/Albertslund

2008: Simone Dueholm/Rikke Nørskov, Brøndby BC/Stautrup

2007: Mie Jacobsen/Nicole Vinther-Jensen, VRI/Brøndby BC

2006: Mie Jacobsen/Nicole Vinther-Jensen, VRI/Brøndby BC

2005: Anna Sjøstrøm/Katja Riis, Bornholm

2004: Kimmie Sørensen/Julie Thomsen, Ballerup

2003: Cecilie Mikkelsen/Pernille Søndergaard, Team Hørning/Snejbjerg

2002: Asløg Andersen/Pernille Brøker, Nørreå

2001: Asløg Andersen/Pernille Brøker, Nørreå

2000: Cecilie Langhans/Linn Korsgaard, Hillerød

1999: Louise Strømberg/Mie Skov, Sorø/Ølstykke

1998: Rikke Jensen/Mie Skov, Frem Sakskøbing/Ølstykke

1997: Rikke Mortensen/Tanja Mørup, Frem Sakskøbing/BTK 61

1996: Rikke Mortensen/Vivi Tu, Frem Sakskøbing/Stautrup

1995: Michelle Nielsen/Tina Jørgensen, Frem Sakskøbing/Tårnby/Battet

1994: Nellie Marx/Karin Nielsen, BTK 61

1993: Sabine Borre Larsen/Janne M. Jensen, Frem Sakskøbing/Gladsaxe

1992: Sabine Borre Larsen/Pia Finnemann, Frem Sakskøbing/Ballerup

1991: Sabine Borre Larsen/Pia Finnemann, Frem Sakskøbing/Ballerup

1990: Sabine Borre Larsen/Trine Clement, Frem Sakskøbing

1989: Joan Larsen/Pernille Michael, Ballerup/Brønshøj

1988: Katja Leoni/Merete Bech, Greve/Klovborg

1987: Lea Ovesen/Charlotte Hansen, Vig/Gråmose

1986: Anette Sørensen/Marianne Bastholm, B 75

1985: Isabel Laier/Gitte Woldum, Tåstrup

1984: Pernille Knudsen/Tina Glaring, Ølstykke/Greve

1983: Kimi Holst/Mette Dahlmann, Ballerup

1982: Bettina Christoffersen/Litha Andersen, NFBTK/Holmegård

1981: Jeanette Nielsen/Pia Toelhøj, Greve/Skoleparken

1980: Liselotte Westergård/Jeanette Nielsen, Greve

1979: Tina Riishøj/Connie Jørgensen, Holmegård/Ballerup

1978: Charlotte Polk/Jannie Nielsen, St. Klemens/Virum-Sorgenfri

1977: Dorte Hauth/Merete Juel-Andersen, Virum-Sorgenfri

1976: Karin Westphal/Linda Bothmann, BTK 61

1975: Jette Kristoffersen/Charlotte Reerslev,Viby

1974: Kirsten Henriksen/Jytte Knudsen, Virum-Sorgenfri

1973: Helle Jansen/Birgit Crone, AB/Zero

1972: Gitte Pettersson/Anette Dalmose, Borup/Kvik Næstved

1971: Gitte Pettersson/Gitte Juhl, Borup

1970: Britta Andersen/Gitte Juhl, Borup

1969: Britta Andersen/Gitte Juhl, Borup

1968: Eva Rudnicki/Susanne Poulsen, Zero

1967: Susanne Poulsen/Bende Jensen, Zero

1966: Anne Mikkelsen/Britt Lauridsen, Husum

1965: Mette Schandorph/Anni Lauritsen, Stefan/Husum

1964: Mette Schandorph/Anni Lauritsen, Stefan/Husum

1963: Britta Christensen/Anni Lauritsen, Virum-Sorgenfri/Husum

1962: Britta Christensen/Else Marie Bertram, Virum-Sorgenfri/Stefa