Ungdoms DM - Herre og dame junior double

You are here:

Herrer

2021: Theo Dyekjær/Magnus Hartvigsen, Virum/Silkeborg BTK

2020: Ikke afviklet

2019: Simon Larsen/Patrick Skarsholm, Silkeborg BTK/Greve

2018: Peter Trans/Mikkel Emborg, Hillerød GI/Brønshøj

2017: Peter Trans/Peter Svenningsen, Hillerød GI

2016: Rasmus Kruse Mikkelsen/Oliver Petersen, Roskilde/Greve

2015: Rasmus Kruse Mikkelsen/Jeppe Spottog, Sisu/MBK/Holme Olstrup

2014: Kasper Michelsen/Nicolai Michel de Voss, Brønshøj/Hillerød GI

2013: Mikkel Klint Stuhr/Mikkel Frederiksen, Brøndby BC/FREM Sakskøbing

2012: Ruben S. Jensen/Claus Schou Nielsen, København/Roskilde

2011: Ruben S. Jensen/Jacob Reuther, OB/Hillerød

2010: Nichlas Middelhede/Alexander Schou-Jørgensen, Team Nørreå/Århus

2009: Casper Gammelmark/Tobias Stemann Lau, Roskilde/Århus

2008: Jonathan Groth/Henrik Laxby, Albertslund/Hillerød

2007: Martin Baltzer/Nick Ilsø, Albertslund/Brøndby BC

2006: Mikkel Hinderson/Silas Friby, Virum-Sorgenfri

2005: Mikkel Hinderson/Silas Friby, Virum-Sorgenfri

2004: Claus Rasmussen/Jakob Asmussen, Køge Bugt/VRI

2003: Claus Rasmussen/Christian Klint, Køge Bugt

2002: Claus Rasmussen/Christian Klint, Køge Bugt

2001: Mads Holm-Hansen/Jesper Hougaard, BTK 61

2000: Laurids Jørgensen/Kasper Weinrich Schübeler, Esbjerg/BTK 61

1999: Christian Larsen/Mads Skovsen, Brønshøj/Hørning

1998: Rasmus Jespersen/Michael Maze, Kvik Næstved

1997: Martin Bremer/Michael Maze, Virum-Sorgenfri/Kvik Næstved

1996: Christian Engell/Thomas Petersen, Hørning

1995: Martin Monrad/Morten Knudsen, Hørning/Virum-Sorgenfri

1994: Thorsten Hævdholm/Mads-Peter Jannings, OB

1993: Martin Monrad/Morten Knudsen, Ølstykke/Virum-Sorgenfri

1992: Birger Vest/Finn Tugwell, Viby

1991: Rhod Jepsen/Jesper Mortensen, Esbjerg/Brønderslev

1990: Rhod Jepsen/Jesper Mortensen, Esbjerg/Brønderslev

1989: Rhod Jepsen/Jesper Mortensen, Esbjerg/TMG

1988: Flemming Sunn/Kim Høgsberg, VRI/Virum-Sorgenfri

1987: Flemming Sunn/Kim Høgsberg, VRI/Virum-Sorgenfri

1986: Henrik Bo Pedersen/Mads Brostrup, Tåstrup

1985: Mogens Sonnichsen/Claus Junge, Esbjerg/Viby

1984: Mogens Sonnichsen/Claes Knudsen, Esbjerg/Rughaven

1983: Mogens Sonnichsen/Claes Knudsen, Esbjerg/VRI

1982: Claus Sandbye/Teis Jonasson, Kildeskoven

1981: Jan Harkamp/Carsten Egeholt Jensen, Virum-Sorgenfri/Gladsaxe

1980: Michael Daugaard/Claus Oxfeldt, Brønshøj/BTK 61

1979: Morten Dolleris/Bo Holmsgård, BTK 61/Virum-Sorgenfri

1978: Morten Dolleris/Bo Holmsgård, BTK 61/Virum-Sorgenfri

1977: Jesper Eriksen/Jørn Christiansen, Frederiksværk

1976: Peter Smidt/Jannik Larsen, Virum-Sorgenfri

1975: Lars Falck/Henrik Petersen, VRI

1974: Jørgen Petersen/Torben Petersen, Ballerup

1973: Carsten Jacobsen/Lars Breidahl, OBC/Smedegården/Gladsaxe

1972: John Iversen/Arne Riisom, OBC/Smedegården

1971: Uffe Pedersen/Søren Langhorn, OB/Kvik Næstved

1970: Jesper Theilade/Søren Langhorn,Virum/Kvik Næstved

1969: Bjarne Grimstrup/Steen Kyst, Brønshøj

1968: Claus Biehl/Knud Pedersen, Glostrup/Virum-Sorgenfri

1967: Claus Pedersen/Per Laursen, MBK

1966: Ole Rasmussen/Frank Jensen, Zero

1965: Morten Petersen/Claus Biehl, Glostrup

1964: Niels Ramberg/Niels Jacobsen, Lyngby/Virum-Sorgenfri

1963: Brian Petersen/Niels Jacobsen, Zero/Virum-Sorgenfri

1962: Jørn Milner/Stig Lüthje, Zero

1961: Vagn Lyhne/Walther Richter, OBC

1960: Vagn Lyhne/Gerner Duch, OBC

1959: Mogens Dyhr/Birger Nielsen, Virum-Sorgenfri

1958: Jørgen Nielsen/Søren Sørensen, Fight

1957: Bjarne Bloch/Erik Petersen, MBK

1956: Bjarne Bloch/Erik Petersen, MBK

1955: Kaj Hansen/Arne Høj, Esbjerg/Faaborg

1954: Ivan Jensen/Svend Hoverby, Gentofte

1953: Kaj Hansen/Bjarne Sørensen, Esbjerg/Randers

1952: Ole Friis/Bjarne Sørensen, Randers

1951: John Lorentzen/Knud Petersen, Dalgas

1950: Knud Jørgensen/Georg Petersen, Køge

1949: Bent Hauerberg/Henning  Hauth, AB

1948: Bent Hauerberg/Henning Hauth, AB

1947: Benny Bertelsen/Wagn Mathiasen, Fight

Damer

2021: Ida Bønding Schøsler/Mille Lyngsø Stoffregen, Københavns BTK/Silkeborg BTK

2020: Ikke afviklet

2019: Sally Maribo/Mie Schou Salhauge, Viby/Hvidovre 

2018: Jocefina Haagensen/Thea Amalie Nielsen, Hvidovre/Silkeborg BTK

2017: Louise Andersen/Line Tækker Tarbensen, Ribe/Esbjerg

2016: Sophie Walløe/Nicoline Koefoed, Brønshøj/Hasle

2015: Sophie Walløe/Nicoline Koefoed, Brønshøj/Hasle

2014: Sophie Walløe/Nicoline Koefoed, Ballerup/Hasle

2013: Sofie Egeholt Bang/Malene Kaag, Ballerup/Søhøjlandet

2012: Emma Højlund/Henrietta Nielsen, Sisu/MBK/Søhøjlandet

2011: Stefanie H. Christensen/Emma Højlund, Sisu/MBK

2010: Stefanie H. Christensen/Mie B. Jacobsen, Rønde/Århus

2009: Pernille Agerholm/Stefanie H. Christensen, Rønde

2008: Izabell Nørlem/Mie Jacobsen, Roskilde/Århus

2007: Izabell Nørlem/Kimmie Sørensen, BTK 61/Albertslund

2006: Izabell Nørlem/Pernille Agerholm, BTK 61/Rønde

2005: Kimmie Sørensen/Julie Thomsen Ballerup

2004: Pernille Søndergaard/Cecilie Mikkelsen, Team Hørning

2003: Mie Skov/Louise Strømberg, BTK 61/Sorø

2002: Mie Skov/Cecilie Langhans, BTK 61/Hillerød

2001: Rikke Jensen/Louise Strømberg, Frem Sakskøbing/Sorø

2000: Mie Skov/Anne Andersen, BTK 61/tst

1999: ?

1998: Karin B. Nielsen/Michelle Nielsen, BTK 61/Frem Sakskøbing

1997: Karin B. Nielsen/Nellie Marx, BTK 61/TPHU/BK

1996: Sabine Borre Larsen/Janne Jensen, Frem Sakskøbing

1995: Pia Finnemann/Christina Jessen, Ballerup/Hørning

1994: Sabine Borre Larsen/Janne Jensen, Frem Sakskøbing/Gladsaxe

1993: Pia Finnemann/Pernille Michael, Ballerup/TPHU/BK

1992: Joan Larsen/Katja Leoni, Ballerup/BTK 61

1991: Rikke Kristiansen/Pernille Michael, BTK 61/TPHU/BK

1990: Mette Pedersen/Mette Nielsen, OB/Langeskov

1989: Trine Schou/Pernille Grann, Tåstrup/Helsinge

1988: Gitte Sindbjerg/Charlotte Hundebøll, BTK 73

1987: Pernille Knudsen/Tina Christensen, Sporvejene/NFBTK

1986: Anne-Karina Bastman/Mette Dahlmann, BTK 61

1985: Pia Toelhøj/Bettina Christoffersen, Virum/NFBTK

1984: Anne-Karina Bastman/Mette Dahlmann, BTK 61

1983: Mette Oxfeldt/Jeanette Nielsen, BTK 61/Greve

1982: Christel Frederiksen/Jeanette Nielsen, Greve

1981: Charlotte Polk/Christel Frederiksen, OB/Greve

1980: Charlotte Polk/Christel Frederiksen, OB/Greve

1979: Charlotte Polk/Jette Kristoffersen, OB/Viby

1978: Dorte Hauth/Merete Juel Andersen, Virum-Sorgenfri

1977: Jette Kristoffersen/Charlotte Reerslev,Viby

1976: Helle Jansen/Birgit Crone, MK 31/Zero

1975: Helle Jansen/Connie Rasmussen, MK 31/Sporvejene

1974: Annie Larsen/Jane Lund, Ballerup/RBC

1973: Gitte Pettersson/Gitte Juhl, Borup

1972: Minna Henriksen/Gitte Juhl, Hep Ringe/Borup

1971: Susanne Poulsen/Dorthe Pedersen, Zero/MBK

1970: Susanne Poulsen/Bende Jensen, Zero

1969: Dorthe og Jette Pedersen, MBK

1968: Kirsten Lyngholm/Jette Pedersen, MBK

1967: Kirsten Lyngholm/Britta Christensen, MBK/Virum-Sorgenfri

1966: Kirsten Lyngholm/Britta Christensen, MBK/Virum-Sorgenfri

1965: Kirsten Lyngholm/Britta Christensen, MBK/Virum-Sorgenfri

1964: Brita Henriksen/Britta Christensen, Battet/Virum-Sorgenfri

1963: Brita Henriksen7Elin Henriksen, Battet

1962: Birgit Eggertsen/Elinor Johansen, Bjæverskov/Glostrup

1961: Birgit Eggertsen/Elinor Johansen, Bjæverskov/Glostrup

1960: Inge Woideman/Birthe Svenningsen, Glostrup

1959: Lis Ramberg/Margrethe Petersen, Søllerød/Bjæverskov