Ungdoms DM - Herre og dame junior single

You are here:

Herrer

2021: Patrick Skarsholm, Hillerød GI

2020: Ikke afviklet

2019: Mikkel Emborg, Virum-Sorgenfri BTK

2018: Thor B. Christensen, Brønshøj

2017: Andreas Dilling, Holme Olstrup

2016: Andreas Dilling, Amager

2015: Anders Lind, Brønshøj

2014: Andreas Dilling, Roskilde

2013: Ruben S. Jensen, Københavns BTK

2012: Ruben S. Jensen, Københavns BTK

2011: Ruben S. Jensen, OB

2010: Nichlas Middelhede, Team Nørreå

2009: Jonathan Groth, Køge Bugt

2008: Henrik Laxby, Hillerød

2007: Morten Hyrup Rasmussen, BTK 61

2006: Morten Hyrup Rasmussen, OB

2005: Silas Friby, Virum-Sorgenfri

2004: Claus Rasmussen, Køge Bugt

2003: Christian Klint, Køge Bugt

2002: Christian Klint, Køge Bugt

2001: Mads Skovsen, Team Hørning

2000: Christian Larsen, Virum-Sorgenfri

1999: Stephan Jensen, Esbjerg

1998: Jesper Dahl, BTK 61

1997: Michael Maze, Kvik Næstved

1996: Martin Bremer, Virum-Sorgenfri

1995: Martin Monrad, Hørning

1994: Martin Monrad, Hørning

1993: Martin Monrad, Ølstykke

1992: Birger Vest, Viby

1991: Rhod Jepsen, Esbjerg

1990: Søren Jacobsen, OB

1989: Kim Høgsberg, Virum-Sorgenfri

1988: Lars Persson, Ølstykke

1987: Henrik Bo Pedersen, Tåstrup

1986: Flemming Sunn, VRI

1985: Mogens Sonnichsen, Esbjerg

1984: Claes Knudsen, Rughaven

1983: Claes Knudsen, VRI

1982: Carsten Egeholt Jensen, Gladsaxe

1981: Claus Andersen, Helsingør

1980: Michael Daugaard, Brønshøj

1979: Bo Holmsgård, Virum-Sorgenfri

1978: Jesper Eriksen, Frederiksværk

1977: Flemming Weinrich, Brønshøj

1976: Jesper Eriksen, Frederiksværk

1975: Carsten Jacobsen, OBC/Smedegården

1974: Johnny Hansen, Frederiksværk

1973: Jørgen Petersen, Ballerup

1972: Uffe Pedersen, Otterup

1971: Lars Breidahl, Gladsaxe

1970: Uffe Pedersen, Otterup

1969: Jesper Theilade, Virum-Sorgenfri

1968: Claus Biehl, Glostrup

1967: Per Laursen, MBK

1966: Claus Pedersen, MBK

1965: Brian Petersen, Zero

1964: Niels Ramberg, Lyngby

1963: Ib Hückelkamp, Sorø

1962: Henning Thorsen, Zero

1961: Henning Thorsen, Zero

1960: William Schwarck, B 1908

1959: Niels Haugstrup, Nakskov

1958: Erik Petersen, MBK

1957: Bjarne Bloch, MBK

1956: Claus Nissen, Brønshøj

1955: Kaj Hansen, Esbjerg

1954: Åge Rørstrøm, Skolescenen

1953: Åge Rørstrøm, Skolescenen

1952: Jørgen Rasmussen, Nakskov

1951: Hardy Holmstrøm, Gentofte

1950: Hardy Holmstrøm, Gentofte

1949: Henning Hauth, AB

1948: Ejnar Lyttik, AB

1947: Ejnar Lyttik, AB

Damer

2021: Jocefina Daoya Haagensen, Hvidovre Bordtennis

2020: Ikke afviklet

2019: Jocefina Daoya Haagensen, Hvidovre

2018: Sophie Walløe, Brønshøj

2017: Sophie Walløe, Brønshøj

2016: Sophie Walløe, Brønshøj

2015: Sophie Walløe, Brønshøj

2014: Sophie Walløe, Ballerup

2013: Nicoline Koefoed, Bornholm BTK

2012: Sofie Egeholt Bang, Ballerup

2011: Stefanie Harbo Christensen, Sisu/MBK

2010: Mie Binnerup Jacobsen, Århus

2009: Pernille Agerholm, Rønde

2008: Pernille Agerholm, Rønde

2007: Kimmie Sørensen, Albertslund

2006: Pernille Agerholm, Rønde

2005: Pernille Søndergaard, Team Hørning

2004: Pernille Søndergaard, Team Hørning

2003: Mie Skov, BTK 61

2002: Mie Skov, BTK 61

2001: Anne Catrine Bomann, Hillerød

2000: Anne Catrine Bomann, Hillerød

1999: Anne Catrine Bomann, Hillerød

1998: Michelle Nielsen, Frem Sakskøbing

1997: Karin Nielsen, BTK 61

1996: Sabine Borre Larsen, Frem Sakskøbing

1995: Sabine Borre Larsen, Frem Sakskøbing

1994: Pernille Michael, TPHU/BK

1993: Pernille Michael, TPHU/BK

1992: Sabine Borre Larsen, Frem Sakskøbing

1991: Sabine Borre Larsen, Frem Sakskøbing

1990: Trine Schou, Tåstrup

1989: Annette Sørensen, B 75

1988: Isabel Laier, Tåstrup

1987: Pernille Knudsen, Sporvejene

1986: Anne-Karina Bastman, BTK 61

1985: Anne-Karina Bastman, BTK 61

1984: Mette Dahlmann, BTK 61

1983: Jeanette Nielsen, Greve

1982: Christel Frederiksen, Greve

1981: Charlotte Polk, OB

1980: Dorte Hauth, Virum-Sorgenfri

1979: Jette Kristoffersen, Viby

1978: Dorte Hauth, Virum-Sorgenfri

1977: Jette Kristoffersen, Viby

1976: Birgit Crone, Zero

1975: Mette Nørby, Virum Sorgenfri

1974: Gitte Juhl, Borup

1973: Britta Andersen, Borup

1972: Gitte Juhl, Borup

1971: Britta Andersen, Borup

1970: Minna Henriksen, Hep, Ringe

1969: Susanne Poulsen, Zero

1968: Kirsten Lyngholm, MBK

1967: Britta Christensen, Virum-Sorgenfri

1966: Britta Christensen, Virum-Sorgenfri

1965: Britta Christensen, Virum-Sorgenfri

1964: Brita Henriksen, Battet

1963: Brita Henriksen, Battet

1962: Brita Henriksen, Battet

1961: Lis Ramberg, Lyngby

1960: Lis Ramberg, Lyngby

1959: Lis Ramberg, Søllerød