Ungdoms DM - Herre og dame U21 double

You are here:

Herrer

2021: Peter Svenningsen/ Daniel Simonsen, Hillerød GI

2020: Ikke afviklet

2019: Peter Svenningsen/Martin Buch Andersen, B 75/Hillerød GI

2018: Tobias Rasmussen/Micki Herskind, Københavns BTK/Amager

2017: Oliver Møller Hansen/Christian Brüsch, Greve/Brøndby BC

2016: Nicolai Nordahl Jensen/Jonathan Kofoed Hansen, Roskilde

2015: Emil Madsen/Marc Kynde, Viby

2014: Sebastian Haack/Anders Lind, Greve/Brønshøj

2013: Nichlas Middelhede/Emil Madsen, Nørreå/Søhøjlandet

2012: Casper Gammelmark/Emil Sass, Roskilde

2011: Tobias Stemann Lau/Nichlas Middelhede, Team Nørreå

2010: Casper Gammelmark/Emil Sass Egebo, Roskilde

2009: Morten Petersen/Kasper Sternberg, Albertslund/Vedbæk

2008: Jonas Agerholm/Christopher Grymer, Rønde/Sisu/MBK

2007: Morten Hyrup Rasmussen/Aron Wenzell, BTK 61/Hillerød

2006: Claus Rasmussen/Jakob Asmussen, Køge Bugt/VRI

2005: Jesper Hougaard/Kresten Hougaard, BTK 61

2004: Stephan Jensen/Christoffer Petersen, Esbjerg/Køge Bugt

2003: Christian Larsen/Mads Skovsen, Virum-Sorgenfri/Team Hørning

2002: Christian Larsen/Mads Skovsen, Virum-Sorgenfri/Team Hørning

2001: Daniel Fynsk/Rasmus Jespersen, Ballerup/Brønderslev

2000: Christian Larsen/Mads Skovsen, Virum-Sorgenfri/Team Hørning

1999: Christian Andersen/Martin Bremer, Virum-Sorgenfri

1998: Christian Andersen/Mads Sørensen, Virum-Sorgenfri/Brønderslev

1997: Christian Andersen/Mads Sørensen, Virum-Sorgenfri/Brønderslev

Damer

2021: Ikke afviklet

2020: Ikke afviklet

2019: Louise Andersen/Line Tækker Tarbensen, Ribe/Esbjerg

2018: Sophie Walløe/Louise Jakobsen, Brønshøj/Greve

2017: Sophie Walløe/Nicoline Koefoed, Brønshøj/Hasle

2016: Sofie Egeholt Bang/Henrietta Nielsen, Københavns BTK/Horsens

2015: Sofie Egeholt Bang/Stefanie H. Christensen, Københavns BTK

2014: Sofie Egeholt Bang/Henrietta Nielsen, Ballerup/Horsens

2013: Pernille Agerholm/Mie Binnerup Jacobsen, Rønde/Århus BTK

2012: Pernille Agerholm/Mie Binnerup Jacobsen, Rønde/Århus BTK

2011: Ikke afviklet

2010: Anne Aagaard/Pernille Søndergaard, Søhøjlandet/Team Nørreå

2009: Izabell Nørlem/Simone Dueholm, København/Brøndby BC

2008: Pernille Agerholm/Pernille Søndergaard, Rønde/Sisu/MBK

2007: Pernille Agerholm/Pernille Søndergaard, Rønde/Team Hørning

2006: Louise Strømberg/Anne Andersen, Vedbæk/Randers

2005: Ikke afviklet

2004: Anne Cathrine Bomann/Rikke Jensen, Hillerød/Nørreå

2003: Ikke afviklet

2002: Michelle Nielsen/Tanja Mørup, Ballerup/ BTK 61

2001: Michelle Nielsen/Tina Jørgensen, Hillerød/TPHU/BIF

2000: Karin B. Nielsen/Janne M. Jensen, BTK 61/Frem Sakskøbing

1999: Christina Frost/Karin B. Nielsen, BTK 61

1998: Pia Finnemann/Trine Grauholm, Brønderslev/Hørning

1997: Pia Finnemann/Janne M. Jensen, Ballerup/Frem Sakskøbing