Ungdoms DM - Yngre Drenge og yngre pige single

You are here:

Drenge

2021: Erik Høier, Gladsaxe BTK

2020: Ikke afviklet

2019: David Lund Heinig, Virum-Sorgenfri BTK

2018: Viktor Oksfeldt, BTK Viby

2017: Cristian David Hold, Silkeborg

2016: Theo Dyekjær, Virum

2015: Daniel Simonsen, Hillerød

2014: Peter Svenningsen, Virum

2013: Thor B. Christensen, Ballerup

2012: Philip Ravn, Ølstykke-Slangerup

2011: Nicolai Michel de Voss, Hillerød

2010: Anders Lind, København

2009: Anders Lind, Hillerød

2008: Jacob Reuther, Hillerød

2007: Sebastian Haack, Greve

2006: Asbjørn Reenberg, Hillerød

2005: Casper Nordahl, Hillerød

2004: Emil Sass Egebo, Vedbæk

2003: Mikkel Hindersson, Virum-Sorgenfri

2002: Mikkel Hindersson, Virum-Sorgenfri

2001: Simon Nykjær-Fisher, VRI

2000: Jakob Asmussen, VRI

1999: Sebastian Murphy, Nørreå

1998: Claus Rasmussen, Køge Bugt

1997: Jesper Kejlberg, Kolt-Hasselager

1984-1996: Ikke afviklet

1983: Henrik Bo Pedersen, Tåstrup

1982: Lars Persson, Ølstykke

1981: Emil Bergander, Hørsholm

1980: Mogens Sonnichsen, Esbjerg

1979: Niels Kilden, VRI

1978: Bent Jørgensen, Hasle

1977: Jan Hågensen, Hasle

1976: Asger G. Jensen, BTK 73

1975: Morten Dolleris, Ballerup

1974: Per Mejlstrøm, Brønshøj

Piger

2021: Sally Lou, Virum Sorgenfri BTK

2020: Ikke afviklet

2019: Sofie Eckeroth, Allerød

2018: Laura Schyberg, Hillerød GI

2017: Laura Schyberg, Hillerød GI

2016: Jocefina Haagensen, Hvidovre

2015: Xenia Rindom, B 75

2014: Louise Andersen, Ribe

2013: Sophie Walløe, Ballerup

2012: Sophie Walløe, Ballerup

2011: Nicoline Koefoed, Bornholm

2010: Emma Højlund, Sisu/MBK

2009: Emma Højlund, Sisu/MBK

2008: Simone Dueholm, Brøndby BC

2007: Simone Dueholm, Brøndby BC

2006: Caroline Jensen, Ølstykke/Slangerup

2005: Mie Binnerup Jacobsen, VRI

2004: Pernille Agerholm, Rønde

2003: Pernille Agerholm, Rønde

2002: Julie Thomsen, Ballerup

2001: Stine Grauholm, Team Hørning

2000: Maria Røjkjær, Team Hørning

1999: Linn Korsgaard, Hillerød

1998: Mie Skov, Ølstykke

1997: Mie Skov, Ølstykke

1984-1996: Ikke afviklet

1983: Isabel Laier, Tåstrup

1982: Pernille Knudsen, Smørum

1981: Anne-Karina Bastman, Holmegård

1980: Dorthe Jensen, Holmegård

1979: Liselotte Westergård, Greve

1978: Connie Jørgensen, Ballerup

1977: Charlotte Polk, St. Klemens

1976: Charlotte Polk, St. Klemens

1975: Jette Kristoffersen, Viby

1974: Charlotte Reerslev, Viby