Ungdoms DM - Yngre drenge og yngre piger double

You are here:

Drenge

2021: Johan Engberg Havsteen/Erik Høier, Amager/Gladsaxe

2020: Ikke afviklet

2019: Oliver Skouboe Berntsen/David Lund Heinig, Hvidovre/Virum

2018: Carl Carstensen Køngerskov/Viktor Oksfeldt, Hillerød GI/Viby

2017: Cristian David Hold/Noah T. Hvid, Silkeborg/OB

2016: William Beck/Alexander Sønderby Hansen, Hillerød GI

2015: Daniel Simonsen/Mikkel Emborg, Hillerød GI/Greve

2014: Daniel Simonsen/Peter Svenningsen, Hillerød GI/Virum

2013: Peter Trans/Thor B. Christensen, Hillerød GI/Ballerup

2012: Rasmus Kruse Mikkelsen/Mirza Mujcinovic, Sisu MBK/Esbjerg

2011: Andreas Dilling/Nicolai Michel de Voss, Roskilde/Hillerød

2010: Anders Lind/Oliver Hansen, København/Greve

2009: Anders Lind/Rasmus Ibsen, Hillerød/Gladsaxe

2008: Lasse Andersen/Jacob Reuther, Hillerød

2007: Peter Harslund/Sebastian Pedersen, Nordsjælland

2006: Jonas Bille/Michael Jørgensen, Stautrup

2005: Jonathan Groth/Jonathan Stonor, Albertslund

2004: Tobias Stemann Lau/Frederik Gjern Sørensen, Team Hørning/VRI

2003: Henrik Laxby/Nicolai Lildal, VRI/Vedbæk

2002: Peter Kildegård/Jannik Kristensen, Vedbæk

2001: Simon Nykjær-Fisher/Christian Bak, VRI

2000: Simon Nykjær-Fisher/Silas Friby, Sisu/MBK/Brønshøj

1999: Sebastian Murphy/Nick Sommer, Nørreå/Randers

1998: Claus Rasmussen/Christian Klint, Køge Bugt/Vig

1997: Casper Andersen/Jesper Kejlberg, tst/Kolt-Hasselager

1984-1996: Ikke afviklet

1983: Henrik Bo Pedersen/Mads Brostrup, Tåstrup

1982: Brian Nielsen/Kim Carlsson, Esbjerg/TST 79

1981: Allan Bengtsson/Henrik Vang, Sporvejene

1980: Mogens Sonnichsen/Morten Kilden, Esbjerg/VRI

1979: Niels Kilden/Claes Knudsen, VRI

1978: Niels Børsting/Christian Jeppesen, Virum-Sorgenfri

1977: Jan Hågensen/Bent Jørgensen, Hasle

1976: Michael Daugaard/Bent Henckel, Brønshøj

1975: Asger G. Jensen/Niels Bjørkbom, BTK 73/Nyborg

1974: Bo Holmsgård/Torkil Olsen, Virum-Sorgenfri

Piger

2021: Caroline Engberg Havsteen/Sally Lou, Amager/Virum

2020: Ikke afviklet

2019: Sofie Eckeroth/Emma Eckeroth, Allerød BTK

2018: Rebecca Mejer/Mille Lyngsø Stoffregen, Hillerød GI/Silkeborg BTK

2017: Laura Schyberg/Sia Mann Sinding, Hillerød GI/Rønde

2016: Ida Bønding Schøsler/Jocefina Haagensen, TPHU/Hvidovre

2015: Xenia Rindom/Jocefina Haagensen, B 75/Hvidovre

2014: Mia Dong/Mie Schou Salhauge, Ballerup/Smørum

2013: Louise Andersen/Louise Foldoy Steffens, Ribe/Kildeskoven

2012: Louise Andersen/Astrid Wermus, Ribe/TPHU

2011: Rikke Holst Willadsen/Karoline Petersen, Brøndby BC

2010: Nicoline Koefoed/Karoline Mortensen, Bornholm

2009: Nicoline Koefoed/Karoline Mortensen, Bornholm

2008: Kathrine Phillipsen/Katrine Riis, Bornholm

2007: Simone Dueholm/Rikke Nørskov, Brøndby BC/Stautrup

2006: Simone Dueholm/Rikke Nørskov, Brøndby BC/Stautrup

2005: Caroline Jensen/Rikke Salomonsen, Ølstykke/Allerød

2004: Pernille Agerholm/Mie Binnerup Jacobsen, Rønde/VRI

2003: Pernille Agerholm/Sofie Nielsen, Rønde/Esbjerg

2002: Pernille Agerholm/Anna Sjøstrøm, Rønde/Bornholm

2001: Nana Jespersen/Therese Nielsen, Skensved/Østermarie

2000: Bianca Jørgensen/Stine Grauholm, Team Hørning

1999:

1998: Anne Andersen/Katja Petersen, Randers

1997: Mie Skov/Louise Strømberg, Ølstykke/Sorø

1984-1996: Ikke afviklet

1983: Anja Jensen/Bettina Jensen, Helsingør

1982: Pernille Knudsen/Lone Hansen, Smørum/Slagelse

1981: Anne-Karina Bastman/Vibeke Rasmussen, Holmegård/Stautrup

1980: Dorthe Jensen/Pia Toelhøj, Holmegård/Skoleparken

1979: Liselotte Westergård/Jeanette Nielsen, Greve

1978: Liselotte Westergård/Christel Frederiksen, Greve

1977: Tina Riishøj/Tina Mejlstrøm, Holmegård/Brønshøj

1976: Dorte Hauth/Jannie Nielsen, Virum-Sorgenfri

1975: Annelise Dittmer/Merete Juel-Andersen, Virum-Sorgenfri

1974: Jette Kristoffersen/Charlotte Reerslev, Viby