MEDARBEJDERE
You are here:
- Home
- Kontakt os
- Medarbejdere
Direktion
Administration & Økonomi
Chan Voong
Økonomi- og administrationsmedarbejder
- Økonomistyring og økonomirapportering for BTDK’s bestyrelse.
- 51 18 39 33
- cvo@bordtennisdanmark.dk
- Fuldtid
Klubudvikling
Pernille Knudsen
Udviklingskonsulent
Klubudvikling i vækstteams på Sjælland, Lolland-Falster og Bornholm
Udvikling og tilrettelæggelse af træneruddannelser.
Planlægger og gennemfører events og udvikling i eventteam øst.
Opgaver indenfor BTDK’s digitale udvikling af kommunikationsplatform
- 51 18 27 77
- pernille@bordtennisdanmark.dk
- Fuldtid
Claus Arnsbæk
Udviklingskonsulent & Turneringskoordinator
- Klubudvikling i vækstteam Fyn.
- Koordinerer BTDK’s udvikling på turneringsområdet.
- 42 80 98 44
- clar@bordtennisdanmark.dk
- Deltid - 25 timer om ugen
Dan Jakobsen
Udviklingskonsulent
- Klubudvikling i vækstteam Midtjylland.
- Lead på udvikling af formål og indhold i BTDK’s nye bordtennisspil Sukiru.
- 30 53 87 37
- danrefstrupjakobsen@hotmail.com
- Deltid - 15 timer om ugen
Emma Madsen
Pigekoordinator
- Koordinerer BTDK’s pigeindsats i samarbejde med 13 (15) udvalgte pigeklubber.
- Etablering af et struktureret samarbejde med skoler og SFO’er i pigeklubbernes lokalområder.
- 51 18 45 68
- em@bordtennisdanmark.dk
- Deltid - 10 timer om ugen
Event & SUKIRU
Rune Risgaard
Eventansvarlig og SUKIRU konsulent
- Udvikling, planlægning og gennemførelse af events i hele Danmark.
- Konceptudvikling af Senior DM og Youth Masters Series.
- Videreudvikling af Bordtennis Danmarks Klubfestival.
- Etablering og udbredelse af SUKIRU gennem et struktureret samarbejde med skoler og SFO’er på Fyn i samarbejde med Dansk Skoleidræt og de fynske klubber.
- Udvikling af et minifestivalkoncept for skoler, SFO’er og fritidsklubber.
- 23 34 73 14
- ruri@bordtennisdanmark.dk
- Fuldtid
Kim Bak Nielsen
Digital markedsføring og konceptudvikling
- SUKIRU (konceptudvikling, lege og app).
- Udvikling af BTDK’s digitale infrastrukturer. Herunder hvordan BTDK kan styrke sin digitale markedsføring af nye produkter på de sociale medier.
- Hjemmesideudvikling.
- 25 27 77 21
- kbn@bordtennisdanmark.dk
- Fuldtid
Victor Lynge
Eventansvarlig for Region Øst
- Planlægger og gennemfører events og udvikling i Region Øst, såsom De Østdanske Mesterskaber, Pointstævne Afslutningen, Vinterevnet og Klubfestival.
- Begynder- og Ungdomsstævnekoordinator.
- vl@bordtennisdanmark.dk
- Deltid - 4 timer om ugen
Presse
Arne Madsen
Pressechef
- Planlægger og gennemfører events og udvikling i Region Øst, såsom De Østdanske Mesterskaber, Pointstævne Afslutningen, Vinterevnet og Klubfestival.
- Begynder- og Ungdomsstævnekoordinator.
- 54 85 86 15 / 21 70 49 28
- arne.madsen@bordtennisdanmark.dk
Landstrænere
Linus Mernsten
Herrelandstræner
- BTDK’s herre seniorlandshold.
- Team Danmark samarbejde og koordinering
- +46 72 301 41 11
- linus.mernsten@bordtennisdanmark.dk
Magnus Mallander
Damelandsholdstræner & Eliteansvarlig
- BTDK’s dame senior- og dame ungdomslandshold
- BTDK’s karrieredage samt talenttraening i Idrættens Hus
- Koordinering af BTDKs ungdomslandsholdsarbejde generelt
- 91 17 79 59
- magnus.mallander@bordtennisdanmark.dk
Mads Jørgensen
Ansvarlig for U19/U21-Herrelandshold
- BTDK’s landsholdsarbejde for U19/U21 herre-kategorien.
- Talenttræning i Idrættens Hus
- 28 26 20 85
- mads.joergensen@bordtennisdanmark.dk
Ida Bønding Schøsler
Ansvarlig for U15-Pigelandshold
- BTDK’s landsholdsarbejde for U15 pige-kategorien.
- 29 86 99 44
- ida.schosler@gmail.com
Mads Westermann
Ansvarlig for U15-Drengelandshold
- BTDK’s landsholdsarbejde for U15 drenge-kategorien.
- 25 69 02 32
- mads.westermann@hotmail.com
Mattias Översjö
Assistenttræner
- Spillervejledning og sparring for unge senioratleter