Medarbejdere

 

 Bordtennis Danmark (BTDK)
 Idrættens Hus, Brøndby Stadion 20
 DK-2605 Brøndby
 Stiftet 16. januar 1943
 Tlf.: 43 26 21 12  
 Mail: btdk@bordtennisdanmark.dk
 Martin Lundkvist
 Direktør
 Født: 24. juni 1969
 Tlf.: 43 26 21 10 / 40 70 99 99
 Mail: martin.lundkvist@bordtennisdanmark.dk
 Peter Busck-Nielsen
 Sekretariatsmedarbejder
 Født: 18. marts 1958
 Tlf.: 43 26 21 12 / 26 17 15 24
 Mail: peter.busck@bordtennisdanmark.dk
 Carsten Egeholt
 Webmaster og sekretariatsmedarbejder 
 Født: 6. marts 1965
 Tlf.: 43 26 21 11 / 27 26 06 09
 Mail: carsten.egeholt@bordtennisdanmark.dk
Hjemmeside (nyheder, artikler, kalender, statistik, landshold, regler, parasport, veteran, referater fra udvalg, klubskifter og licenser, portalen, diverse links). Danmarksturnering (fastlæggelse  og oprettelse af kampe). Læs mere her
 Jeppe Damsgaard
 Udviklingskonsulent 
 Født: 11. oktober 1987
 Tlf.: 43 26 21 17 / 20 42 78 87
 Mail: jld@bordtennisdanmark.dk
Udviklingskonsulent
Træneruddannelser
Regionale vækstteams

Helle Eckeroth
Projektmedarbejder
Tlf.: 43 26 21 18
Mail: heck@bordtennisdanmark.dk

Claus Arnsbæk
Turneringskoordinator - serierækker
Født: 28. september 1984
Tlf.: 42 80 98 44
Mail: clar@bordtennisdanmark.dk
 Magnus Mallander
 Områdeansvarlig for dame seniorer og ungdom
 Født: 5. maj 1994
 Tlf.: 91 17 79 59  
 Mail: magnus.mallander@bordtennisdanmark.dk
 Læs mere om Magnus her
 Linus Mernsten
 Områdeansvarlig for herre seniorer 
 Født: 22. maj 1967
 Tlf.: +46 72 301 41 11
 Mail: linus.mernsten@bordtennisdanmark.dk
 
 Arne Madsen
 Pressechef 
 Født: 14. maj 1950
 Tlf.: 54 85 86 15 / 21 70 49 28
 Mail: arne.madsen@bordtennisdanmark.dk