Medaljetagerne ved DM Ungdom

Yngre Pige Single
1. Freja Juhl Larsen, Allerød Bordtennisklub
2. Stella Rosenmeier, Amager BTK
3. Lilje Strøm Steenberg, Virum Sorgenfri BTK
4. Chelinda Mac Voong, Brøndby BC

 

Yngre Drenge Single
1. Jonathan Blom, Frederiksberg BordTennisKlub
2. Malik Hartvig Bruun Severinsen, Esbjerg BTK
3. Marcus Ahrenholt Jensen, Hillerød GI
3. Gustav Højslet, Ribe BTK

 

Yngre Pige Double
1. Chelinda Mac Voong /Lilje Strøm Steenberg, Brøndby BC/Virum
2. Freja Juhl Larsen/Mickelborg Filippa, Allerød/Greve
3. Andrea Mose Gregersen/Ida Vorm Lind, Sjørring/HBTK 74
3. Anna Møller Christensen / Sofie Strandhave Jørgensen, Brøndby BC

 

Yngre Drenge Double
1. Marcus Ahrenholt Jensen/Villads Rosenberg Bergholt, Hillerød GI/Hvidovre Bordtennis
2. Malik Hartvig Bruun Severinsen/ Emil Hasselbalch, Esbjerg/Virum
3. Nikolaj Wirk/ Zacharias Al-Moalem, Brøndby BC
3. Jonathan Blom/ Gustav Højslet, Frederiksberg BTK/Ribe

 

Yngre Drenge/Yngre Pige Mixed Double
1. Jonathan Blom / Lilje Strøm Steenberg, Frederiksberg BTK/Virum
2. Marcus Ahrenholt Jensen/ Stella Rosenmeier, Hillerød GI/Amager
3. Malik Hartvig Bruun Severinsen /Chelinda Mac Voong, Esbjerg/Brøndby BC
3. Filippa Mickelborg /Gustav Højslet, Greve/Ribe

 

Pige Single
1 Maja Helene Hansen, OB Bordtennis, Odense
2 Nikoline Kure, Amager BTK
3 Sally Lou, Virum Sorgenfri BTK
3 Amalia Sophie Skulska, Silkeborg BTK

 

Drenge Single
1. Dominykas Samuolis, Hillerød GI
2. Johan Engberg Havsteen, Amager BTK
3. Erik Høier, Gladsaxe BTK
3. Lasse Fly Kristensen, BTK Viby

 

Pige Double
1. Maja Helene Hansen/Nikoline Kure, OB/Amager
2. Sørine Diness/ Fiona Overgaard, Sisu/MBK/Amager
3. Lærke Ditlevsen/Anastasia Kristensen, HBTK 74/Amager
3. Sally Lou /Amalia Sophie Skulska, Virum/Silkeborg BTK

 

Drenge Double
1. Johan Engberg Havsteen /Dominykas Samuolis, Amager/Hillerød GI
2. Adam Leth Nottelmann / Oscar Devantier Kallestrup, Brønshøj/Helsingør
3. Theodor Rode von Essen/ Minrui Kevin Zhou, Virum Sorgenfri BTK
3. Erik Høier/Janus Høghøj Bedsted, Gladsaxe BTK

 

Drenge/Pige Mixed Double
1. Nikoline Kure/Erik Høier, Amager/Gladsaxe
2. Fiona Overgaard / Markus Jakobsen, Amager BTK
3. Laura Weng / Andreas Kongsdal, Greve BTK
3. Theodor Rode von Essen / Sally Lou, Virum Sorgenfri BTK

 

Dame Junior Single
1. Jocefina Daoya Haagensen, Hvidovre Bordtennis
2. Maja Helene Hansen, OB Bordtennis, Odense
3. Ida Bønding Schøsler, Københavns BTK
3. Sofie Eckeroth, Allerød Bordtennisklub

 

Herre Junior Single
1. Patrick Skarsholm, Hillerød GI
2. Theo Dyekjær, Virum Sorgenfri BTK
3. Oliver Skouboe Berntsen, Hvidovre Bordtennis
3. Dominykas Samuolis, Hillerød GI

 

Dame Junior Double
1. Sofie Eckeroth /Emma Eckeroth, Allerød Bordtennisklub
2. Mille Lyngsø Stoffregen/Ida Bønding Schøsler, Silkeborg BTK/Københavns BTK
3. Ann-Christine Rosager Christensen/Malene Dyrby Hansen, BTK Viby
3. Victoria Berthelsen / Amanda Mau, Amager BTK

 

Herre Junior Double
1. Cristian David Hold /Matias Larsen, Silkeborg BTK
2. Magnus Hartvigsen/ Theo Dyekjær, Silkeborg BTK/Virum
3. Albert Wolfsberg/Kristoffer Rasmussen, Hillerød GI
3. Oliver Skouboe Berntsen / David Lund Heinig, Hvidovre Bordtennis/Virum

 

Junior Mixed Double
1. Oliver Skouboe Berntsen/ Jocefina Daoya Haagensen, Hvidovre Bordtennis
2. Cristian David Hold/Mille Lyngsø Stoffregen, Silkeborg BTK
3. Maja Helene Hansen/ Nick Tran, OB Bordtennis, Odense
3. Emma Vendelbo Clement / David Lund Heinig, Virum Sorgenfri BTK

 

U21 Dame Single
1. Jocefina Daoya Haagensen, Hvidovre Bordtennis
2. Mille Lyngsø Stoffregen, Silkeborg BTK
3. Ida Bønding Schøsler, Københavns BTK
3. Louise Andersen, Greve BTK

 

U21 Herre Single
1. Patrick Skarsholm, Hillerød GI
2. Theo Dyekjær, Virum Sorgenfri BTK
3. Oliver Skouboe Berntsen, Hvidovre Bordtennis
3. Peter Svenningsen, Hillerød GI

 

U 21 Dame Double
1. Mie Schou Salhauge/Louise Andersen, Hvidovre Bordtennis/Greve BTK

 

U21 Herre Double
1. Bjarke Krog/Peter Svenningsenr, B 75/Hillerød GI

 

U21 Mixed Double
1. Louise Andersen /Mikkel Skovborg Andersen, Greve/Roskilde
2. Ann-Christine Rosager Christensen / Peter Svenningsen, Viby/Hillerød GI
3. Mie Schou Salhauge /Nielsen Benjamin Karl, Hvidovre Bordtennis