Holdturnering - Herre og Dame Junior

You are here:

Herrer

2021: Hillerød GI
(Dominykas Samuolis, William Falkenstjerne Beck, Carl Carstensen Køngerskov, Albert Wolfsberg)

2020: Ingen mester kåret

2019: Roskilde
(Malthe Hansen, Nicklas Boldt Hansen, Mads Toft Schmidt, Emil De Maeyer)

2018: Silkeborg BTK
(Cristian David Hold, Victor Amstrup, Simon Larsen, Matias Larsen)

2017: Amager BTK
(Nicholai Nyborg, Benjamin Karl Nielsen, Emil Friis-Hansen, Michael Ejlersen, Emil Lynge Sørensen)

2016: Hillerød GI
(Daniel Simonsen, Mads Pærregaard, Mads Zebitz Larsen, Rasmus Brender)

2015: Holme Olstrup
(Jeppe Spottog, Guo Wenjie, Mathias Ringstrømm, Kasper Jacobsen, Frederik Tram, Jonas Jakobsen)

2014: Holme Olstrup
(Jeppe Spottog, Nicolai Nordahl Jensen, Frederik Tram, Mathias Ringstrømm)

2013: Roskilde Bordtennis
(Jonathan Kofoed Hansen, Micki Herskind, Nicolai Nordahl Jensen, Kennet K. Hansen)

2012: BB/KBTK
(Ruben S. Jensen, Viktor Stilling, Micki Herskind, Alexander Ghisalberti, Kasper Furbo, Ivan Ou)

2011: Amager
(Tobias Rasmussen, Claus Schou Nielsen, Ian Lundqvist, Micki Herskind og Kasper Rasmussen)

2010: Hillerød
(Frederik Ryborg, Peter Harslund, Jacob Reuther, Asbjørn Reenberg, Mads Harslund)

2009: Århus
(Tobias Stemann Lau, Alexander Schou-Jørgensen, Sebastian Schubert, Michael Jørgensen)

2008: Hillerød
(Casper Nordahl, Casper Tingleff, Asbjørn Reenberg, Mads Britze, Peter Harslund)

2007: Albertslund IF
(Kimmie Sørensen, Martin Baltzer, Jonathan Stonor, Jonathan Groth)

2006: BTK 61
(Casper Bøttcher, Thusi Gunam, Martin Hansen, Casper Gammelmark, Peter Holm-Hansen)

2005: BTK Fyn
(Morten Hyrup, Rasmus Klein-Døssing, Frederik Dalager, Rasmus Kingo, Simon Nielsen)

2004: BTK 61
(Kresten Hougaard, Casper Bøttcher, Benjamin Madsen, Thusi Gunam)

2003: Virum-Sorgenfri
(Mikkel Hindersson, Mikkel Andersen, Daniel Karas, Jacob Dyrvang)

2002: Brønshøj/Virum-Sorgenfri
(Silas Friby, Martin Kocman, Michel Fraenkel, David Hindersson)

2001: Kvik Næstved
(Morten Bo Petersen, Nick Olsen, Moussa Olsen, Stefan Andreasen)

2000: Esbjerg
(Stephan Jensen, Claus Arnsbæk, Claes Jensen, Thomas Nielsen, Kristian Therkelsen)

1999: Esbjerg
(Claes Jensen, Thomas Nielsen, Stephan Jensen, Laurids Jørgensen)

1998: Esbjerg
(Claes Jensen, Brian Vester, Stephan Jensen, Laurids Jørgensen)

1997: tst
(Thomas Bak, Morten Steffensen, Martin Karlsen, Wilhelm Conrad)

1996: Kvik Næstved
(Allan Nielsen, Jacob Strømberg, Jens Holm-Hansen, Morten Rossé)

1995: Hørsholm-Usserød
(Franz Rasmussen, Tony Høy-Nielsen, Jacob Wissum, Michael Novod)

1994: Køge Bugt
(Jesper Dahl, Thomas Kristensen, Jimmi Ekberg, Brian Stålkjær, Dennis Krog)

1993: BTK 61
(Alex Parslev, Henrik Ejlerskov, Robert Hartburg, Ich Voong, Jannik Moestrup)

1992: Slagelse
(Carsten Ellegård, Anders Rytter, Kasper Gade, Klavs Gregersen)

1991: Brønshøj
(Frank Gyldskov, Michael Mejlsfeldt, Rene Davidsen, Bertil Thøfner)

1990: Brønshøj
(Frank Gyldskov, Jan Jensen, Michael Mejlsfeldt, Andreas Magnussen)

1989: Virum-Sorgenfri
(Peter Micheelsen, Troels Vester, Johan Stoustrup, Henrik Lilja, Søren Meier)

1988: OB
(Carsten Kofod, Søren Jacobsen, Jesper Hansen, Martin Knudsen, Søren Storm)

1987: Frem Sakskøbing
(Anders Larsen, Morten Busch, John Madsen, Kristian Korsgård)

1986: VRI
(Flemming Sunn, Jesper Hansen, Anders Holm, Allan Juhl)

1985: Esbjerg
(Brian Nielsen, Bo Hansen, Peter Hansen, Steffen Enni)

1984: Brønshøj
(Poul Erik Petersen, Christopher Kjær, Lars Trokner, Jens Folker)

1983: Viby
(Claus Junge, Niels Lorentzen, Bjarke Wolmar, Martin Møller)

1982: Virum-Sorgenfri
(Brian Nielsen, Lars B. Hansen, Christian Wieth, Anders Leth, Henrik Schmitz)

1981: Virum-Sorgenfri
(Niels Børsting, John Sabalic, Brian Nielsen, Jan Høgelund)

1980: Sporvejene
(Bent Henckel, Ken Frederiksen, Kenneth Løyche, Søren Reinhold)

1979: MK 31
(Jan Mejlstrøm, Per Mejlstrøm, John Jansen, Allan Thelix, Torben Ehlers)

1978: MK 31
(Jan Larsen, Johnny Johansson, John Jansen, Allan Thelix)

1977: Virum-Sorgenfri
(Bo Holmsgård, Lars Hauth, Lars Olsen, Knud Lillegård)

1976: Brønshøj
(Kim Larsen, Niels Linding, Flemming Weinrich, Søren Friby)

1975: VRI
(Lars Falck, Henrik Pedersen, Torben Lund)

1974: BTK 61
(Flemming Druedahl, Claus Hansen, Jesper Laursen)

1973: BTK 61
(Flemming Druedahl, Bjarne Nielsen, Karsten Reitov)

1972: BTK 61
(Flemming Druedahl, André Møller, Bent Svendsen)

1971: Zero
(Carsten Hansson, Torben Fog, André Møller)

1970: Brønshøj
(Steen Kyst, Michael Christiansen, Rene Brian Jensen)

1969: Brønshøj
(Steen Kyst, Michael Christiansen, Bjarne Grimstrup)

1968: Zero
(Olav Popp, Mogens Lorentzen, Allan Madsen)

1967: Zero
(Ole Rasmussen, Frank Jensen, Olav Popp)

1966: RBC
(Palle Jensen, John Horup, Hans Jørgen Pedersen)

1965: MBK
(Claus Pedersen, Per Laursen, Keld Lyngholm)

1964: Zero
(Brian Petersen, Stig Lüthje, Frank Jensen)

1963: Zero
(Brian Petersen, Stig Lüthje, Jørn Milner)

1962: Zero
(Henning Thorsen, John Ovesen, Jørn Milner)

1961: Zero
(Henning Thorsen, Finn Jensen, Lasse Larsen)

1960: OBC
(Jørn Kildemann, Vagn Lyhne, Gerner Duch)

1959: Fight
(Jørgen Z. Nielsen, Søren Sørensen, Ronny Andersen)

1958: Stjernen
(John Christensen, Jørgen Frederiksen, Alex Nielsen)

Damer

2012-2021: Ikke afviklet (Se Pige Ungdomsdivision under “Piger”)

2011: Bornholms BTK
(Mette Skjoldager, Karoline Dam Mortensen, Nicoline Koefoed)

2008-2010: Ikke afviklet

2007: Brøndby BC
(Nicole Vinther-Jensen, Caroline Jensen, Abigail Braithwaite, Simone Dueholm)

2006: Brøndby BC
(Nana Jespersen, Nicole Vinther-Jensen, Rikke Salamonsen)

2005: Vedbæk
(Christina Refstrup, Katrine Ildal, Marie Louise Plenborg)

2004: Bornholm
(Therese Kofod-Nielsen, Cecilia Vang, Camilla Ebert, Katja Riis)

2003: Nørreå
(Asløg Andersen, Pernille Brøker, Pernille Søndergaard)

2002: Nørreå
(Asløg Andersen, Kirsten Jacobsen, Pernille Brøker, Pernille Søndergaard)

2001: Albertslund
(Trine Hegelund, Sandie Sørensen, Diana Iversen, Anna-Louise Hansen)

2000: Frem Sakskøbing
(Rikke Jensen, Katja Eggertsen, Gayathiri Mahendran)

1999: Frem Sakskøbing
(Rikke Jensen, Louise Strømberg, Katja Eggertsen)

1998: Hillerød
(Anne Cathrine Bomann, Signe Andersen, Therese Willandsen, Cecilie Langhans)

1997: tst
(Camilla Sørensen, Anne Diness, May Erichsen, Vivi Tu)

1996: Brønshøj
(Anna La Cour, Biljana Nancovska, Nete Knudsen)

1995: BTK 61
(Nellie Marx, Karin Nielsen, Lotte Munk, Tina Ruberg)

1994: Frem Sakskøbing
(Michelle Nielsen, Tina Jørgensen, Malene Olsen)

1993: Frem Sakskøbing
(Annette Nørregård, Mette Poulsen, Michelle Nielsen, Malene Olsen)

1992: Gladsaxe
(Janne Jensen, Cecilia Lonning, Claudia Lonning)

1991: Frem Sakskøbing
(Sabine Borre Larsen, Trine Clement, Birte Olsen)

1990: Ballerup
(Joan Larsen, Pia Finnemann, Anja Knudsen)

1989: Frem Sakskøbing
(Britt Lorenzen, Lizette Hansen, Helle Rasmussen)

1988: Gråmose
(Marie Langballe, Charlotte Hansen, Helle Pedersen)

1987: B 75
(Anette Sørensen, Marianne Bastholm, Heidi Johansen)

1986: Slagelse/Ølstykke
(Lone R. Hansen, Trine Schou, Birgitte Hovmand, Patrizia Poulsen)

1985: Holsted
(Lisbeth Gejlsbjerg, Marianne Bæck, Marianne Jensen, Sandra Lumbye)