Holdturnering - Herrer og Damer

You are here:

Herrer

2021: Næstved Bordtennis
(Hampus Söderlund, Tomas Koldas, Magnus Månsson, Radim Bako)

2020: Ingen mester kåret pga. udbrud af corona-virus.

2019: Roskilde Bordtennis
(Yujia Zhai, Allan Bentsen, Michael Maze, Tamas Lakatos, Claus Schou Nielsen)

2018: Roskilde Bordtennis
(Yujia Zhai, Laurens Tromer, Allan Bentsen, Michael Maze, Finn Tugwell)

2017: Roskilde Bordtennis
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Claus Schou Nielsen, Yujia Zhai, Michael Maze, Ewout Oostwouder)

2016: Roskilde Bordtennis
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Claus Schou Nielsen, Yujia Zhai, Michael Maze)

2015: Roskilde Bordtennis
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Claus Schou Nielsen, Yujia Zhai, Andreas Dilling)

2014: Roskilde Bordtennis
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Claus Schou Nielsen, Yujia Zhai, Casper Gammelmark)

2013: Roskilde Bordtennis
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Jesus Cantero, Fan Gao, Claus Schou Nielsen, Casper Gammelmark)

2012: København
(Guo Kai, Kasper Sternberg, Mårten Stenberg, Christoffer Petersen, Ruben Jensen)

2011: Roskilde Bordtennis
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Roko Tosic, Casper Gammelmark, Henrik Vendelbo, Emil Sass)

2010: Roskilde Bordtennis
(Michael Maze, Allan Bentsen, Finn Tugwell, Casper Gammelmark, He Ke Yi, Emil Sass)

2009: Roskilde Bordtennis
(Michael Maze, Allan Bentsen, Finn Tugwell, He Ke Yi, Casper Gammelmark)

2008: BTK 61, Roskilde
(Allan Bentsen, Christian Larsen, He Ke Yi, Casper Gammelmark, Kenn Løkkegård)

2007: Køge Bugt
(Fredrik Nilsson, Joakim Andersson, Magnus Petersson, Daisuke Ishida, Claus Rasmussen)

2006: Brønderslev
(Morten Knudsen, Kim Høgsberg, Daniel Fynsk, Rasmus Jespersen)

2005: Køge Bugt
(Fredrik Nilsson, Magnus Petersson, Christian Andersen, Mads Skovsen)

2004: Køge Bugt
(Christoffer Petersen, Fredrik Nilsson, Magnus Petersson, Claus Rasmussen, Christian Klint)

2003: Brønderslev
(Morten Knudsen, Kim Høgsberg, Claus Junge, Rasmus Jespersen, Søren Jensen)

2002: Brønderslev
(Morten Knudsen, Kim Høgsberg, Rasmus Jespersen, Søren Jensen)

2001: Virum-Sorgenfri
(Henrik Vendelbo, Christian Larsen, Martin Bremer, Jannik Larsen)

2000: Brønderslev
(Kim Høgsberg, Morten Knudsen, Jan Harkamp, Søren Jensen)

1999: Brønderslev
(Kim Høgsberg, Mads Sørensen, Jan Harkamp, Søren Jensen)

1998: Virum-Sorgenfri
(Morten Knudsen, Christian Andersen, Henrik Vendelbo, Martin Bremer)

1997: Brønderslev
(Kim Høgsberg, Mads Sørensen, Jan Harkamp, Søren Jensen)

1996: Virum-Sorgenfri
(Johan Stoustrup, Morten Knudsen, Martin Bremer, Jannik Larsen)

1995: Hørning
(Martin Monrad, Finn Tugwell, Jesper Mortensen, Mads Sørensen)

1994: Hørning
(Pasi Valasti, Finn Tugwell, Martin Monrad, Jesper Mortensen)

1993: Hørning
(Allan Bentsen, Finn Tugwell, Jesper Mortensen, Torben Rasmussen)

1992: Virum-Sorgenfri
(Kim Høgsberg, Freddy Hansen, Johan Stoustrup, Henrik Vendelbo)

1991: Esbjerg
(Mogens Sonnichsen, Allan Bentsen, Carsten Jacobsen, Rhod Jepsen)

1990: Sisu/MBK
(Lars Hauth, Claus Pedersen, Claes Knudsen, Claus Sandbye)

1989: Esbjerg
(Mogens Sonnichsen, Allan Bentsen, Carsten Jacobsen, Kim Jensen, Rhod Jepsen)

1988: Sisu/MBK
(Lars Hauth, Allan Bentsen, Claes Knudsen, Jan Gadegaard)

1987: Virum-Sorgenfri
(Jannik Larsen, Karsten Flemin, Brian Nielsen, John Sabalic)

1986: Virum-Sorgenfri
(Lars Hauth, Jannik Larsen, Karsten Flemin, Brian Nielsen)

1985: Brønshøj
(Bjarne Grimstrup, Flemming Weinrich, Kent Jørgensen, Poul Erik Petersen)

1984: Brønderslev
(Claus Pedersen, Ove Christensen, Jan Harkamp, Jan Lynge Jensen)

1983: Brønshøj
(Bjarne Grimstrup, Flemming Weinrich, Kent Jørgensen, Michael Daugård)

1982: Brønshøj
(Bjarne Grimstrup, Flemming Weinrich, Kent Jørgensen, Henry Andersen)

1981: Virum-Sorgenfri
(Bo Holmsgård, Lars Hauth, Jannik Larsen, Lars Olsen)

1980: Brønshøj
(Michael Daugaard, Flemming Weinrich, Niels Poulsen)

1979: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Freddy Hansen, Jannik Larsen, Bo Holmsgård)

1978: Viby
(Palle Rud, Henning Jakobsen, Lars Falck, Jan Børjesson)


1977: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Niels Poulsen, Jannik Larsen, Peter Smidt)

1976: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Freddy Hansen, Jesper Theilade)

1975: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Niels Poulsen, Brian Petersen)

1974: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Niels Poulsen, Brian Petersen)

1973: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Niels Poulsen, Jesper Theilade)

1972: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Niels Poulsen, Jesper Theilade)

1971: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Niels Poulsen, Jesper Theilade)

1970: Virum-Sorgenfri – (Niels Ramberg, Brian Petersen, Niels Poulsen)
1969: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Brian Petersen, Niels Poulsen)

1968: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Brian Petersen, Knud Pedersen)

1967: MBK
(Claus Pedersen, Per Laursen, Torben Lindwald)

1966: Zero
(Brian Petersen, Stig Lüthje, Henning Thorsen)

1965: København
(Ejnar Lyttik, Freddy Hansen, Henning Hauth)

1964: København
(Ejnar Lyttik, Freddy Hansen, Åge Rørstrøm)

1963: København
(Ejnar Lyttik, Henning Hauth, John Lorentzen)

1962: København
(Ejnar Lyttik, Freddy Hansen, Mogens Nicolaisen)

1961: København
(Ejnar Lyttik, Freddy Hansen, Mogens Nicolaisen)

1960: København
(Ejnar Lyttik, Freddy Hansen, Henning Hauth)

1959: MBK
(Erik Petersen, Torben Lindwald, Bjarne Bloch)

1958: København
(Ejnar Lyttik, Freddy Hansen, Henning Hauth)

1957: København
(Ejnar Lyttik, Helmuth Jespersen, Henning Hauth)

1956: København
(Ejnar Lyttik, Helmuth Jespersen, Henning Hauth)

1955: København
(Ejnar Lyttik, Helmuth Jespersen, Henning Hauth)

1954: København
(Ejnar Lyttik, Helmuth Jespersen, Henning Hauth)

1953: København
(Ejnar Lyttik, Helmuth Jespersen, Erik Bilberg, Henning Hauth)

1952: København
(Christian Juhl, Helmuth Jespersen, Erik Bilberg, Henning Hauth)

1951: Grøndal
(Knud Runckel, Willy Scott Nissen, Thorkild Sonnichsen)

1950: Grøndal
(Leif Skovgård, Knud Runckel, Willy Scott Nissen)

1949: AB
(Leif Skovgård, Christian Juhl, Bjørn Schwaner, Bjørn Hansen, Kaj Wallin, Ejnar Seligmann)

1948: AB
(Leif Skovgård, Christian Juhl, Bjørn Schwaner, Bjørn Hansen, Kaj Wallin, Ejnar Lyttik)

1947: København
(Erik Bilberg, Bertil Madsen, Svend Petersen, Carl Madsen, Gotthardt Nielsen, Åge Hørlyck)

1946: KB
(Ole Holst, Niels Bennike, Sven Christiansen, Jørn Lund, Rune Hartelius, Erling Nielsen)

Damer

2021: Viby – (Sally Maribo, Pernille Pødenphant Søndergaard, Pernille Refstrup Agerholm, Vivi Tu, Ann-Christine Rosager)

2020: Ingen mester kåret

2019: Hillerød GI
(Mie Skov, Chen Yan, Pia Toelhøj, Nomin Baasan, Petra Gummesson Sörling)

2018: Hillerød GI
(Chen Yan, Pia Toelhøj, Tina Stochmal, Petra Gummesson Sörling)

2017: Sisu/MBK
(Pernille Refstrup Agerholm, Pernille Pødenphant Søndergaard, Rikke Nørskov, Malene Kaag)

2016: Køge Bugt
(Wu Xiaoning, Susanne Pedersen, Jette Vieg)

2015: Sisu/MBK
(Jun Yang Zhang, Malene Kaag, Rikke Nørskov, Emma Højlund, Ida G. Nielsen)

2014: Brønshøj
(Sabine Borre Larsen, Izabell Nørlem, Jessica Johnsson, Liss Rasmussen)

2013: København
(Sabine Borre Larsen, Natalia Mikaylova, Tina Stochmal, Karin Lind)

2012: København
(Sabine Borre Larsen, Natalia Mikaylova, Tina Stochmal, Karin Lind)

2011: BTK Vedbæk
(Wang Jia Yin, Henrika Punnonen, Julie Thomsen, Katrine Ildal)

2010: Københavns BTK
(Anne Cathrine Bomann, Izabell Nørlem, Simone Dueholm, Pernille Michael)

2009: BTK Vedbæk
(Wang Jia Yin, Jacqueline Lai Yuen Lee, Felicia Falck, Emily Ingves)

2008: Sisu/MBK
(Bela Katchiouriner, Pernille Pødenphant Søndergaard, Pernille Agerholm, Mie Jacobsen)

2007: BTK Vedbæk
(Eldijana Bentsen, Felicia Falck, Emily Ingves, Malin Håkansson, Kathrine Ildal)

2006: BTK 61
(Pia Finnemann, Janne Jensen, Christina Frost, Christina Jessen)

2005: Sisu/MBK
(Bela Katchiouriner, Trine Grauholm, Signe Andersen, Anne Andersen)

2004: Team Hørning
(Christina Jessen, Christina Frost, Rikke Jensen)

2003: Ballerup
(Michelle Nielsen, Susanne Pedersen, Annie Ramberg)

2002: Team Hørning
(Lin Yang, Trine Grauholm, Elena Vlahova og Christina Jessen)

2001: Team Hørning
(Lin Yang, Trine Grauholm, Janne M. Jensen og Christina Jessen)

2000: Hørning
(Lin Yang, Trine Grauholm, Christina Jessen, Lisbeth Poulsen)

1999: Hørning
(Lin Yang, Trine Grauholm, Christina Jessen, Jette Vieg, Karin Kruse)

1998: Hørning
(Lin Yang, Trine Grauholm, Christina Jessen, Jette Vieg, Karin Kruse)

1997: Frem Sakskøbing
(Chuqin Feng, Janne Jensen, Mette Poulsen, Annette Nørregård, Michelle Nielsen)

1996: Frem Sakskøbing
(Chuqin Feng, Sabine Borre Larsen, Janne M. Jensen, Mette Poulsen)

1995: Frem Sakskøbing
(Chuqin Feng, Sabine Borre Larsen, Janne M. Jensen, Mette Poulsen)

1994: Ballerup
(Susanne Pedersen, Joan Larsen, Pia Finnemann, Tina Karlsen)

1993: Ballerup
(Susanne Pedersen, Joan Larsen, Pia Finnemann, Tina Karlsen, Annie Ramberg)

1992: OB
(Charlotte Gjeding, Jonna Sørensen, Charlotte Hundebøll, Mette Nielsen)

1991: BTK 61
(Christel Frederiksen, Tina Waldau, Mette Dahlmann, Katja Leoni)

1990: BTK 61
(Christel Frederiksen, Tina Waldau, Mette Dahlmann, Jette Vieg)

1989: BTK 61
(Christel Frederiksen, Tina Glaring, Tina Waldau)

1988: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller, Mette Dahlmann)

1987: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller, Connie Jørgensen)

1986: Virum-Sorgenfri
(Pia Toelhøj, Pia Hansen, Merete Juel-Andersen)

1985: BTK 61
(Christel Frederiksen, Mette Oxfeldt, Anne-Karina Bastman)

1984: BTK 61
(Christel Frederiksen, Mette Oxfeldt, Anne-Karina Bastman)

1983: OB
(Charlotte Polk, Jonna Sørensen, Inge Pedersen)

1982: Zero
(Susanne Pedersen, Lone Jakobsen, Ulla Pedersen)

1981: Zero
(Susanne Pedersen, Lone Jakobsen, Birgit Crone)

1980: Zero
(Lone Jakobsen, Bende Jensen, Birgit Crone)

1979: Zero
(Susanne Pedersen, Lone Jakobsen, Birgit Crone)

1978: Ballerup
(Annie Larsen, Britt Møller, Susanne Nielsen)

1977: Zero
(Susanne Pedersen, Bende Jensen, Birgit Crone)

1976: Zero
(Susanne Pedersen, Bende Jensen, Inge Larsen)

1975: Ballerup
(Annie Larsen, Britt Møller, Susanne Nielsen)

1974: Ballerup
(Annie Larsen, Britt Møller, Susanne Nielsen)

1973: Borup
(Britta Andersen, Winnie Andersen, Gitte Juhl)

1972: MBK
(Kirsten Lyngholm, Dorthe Pedersen, Jette Pedersen)

1971: Virum-Sorgenfri
(Britta Christensen, Lisbet Pedersen, Marianne Friis)

1970: Virum-Sorgenfri
(Britta Christensen, Lisbet Pedersen, Marianne Friis)

1969: Battet
(Brita Henriksen, Elin Henriksen, Birgit Kjellander)

1968: Battet
(Brita Henriksen, Elin Henriksen, Birgit Kjellander)

1967: Battet
(Brita Henriksen, Elin Henriksen, Birgit Kjellander)

1966: Virum-Sorgenfri
(Lis Ramberg, Britta Christensen, Annelis Jacobsen)

1965: Virum-Sorgenfri
(Lis Ramberg, Britta Christensen, Annelis Jacobsen)

1964: BTK 61
(Else Marie Hansen, Astrid Eggertsen, Birgit Eggertsen)

1963: Stefan
(Evy Schandorph, Bente Utoft, Eva Christoffersen)

1962: Stefan
(Evy Schandorph, Lise Nielsen, Bente Utoft)

1961: Stefan
(Evy Schandorph, Lise Christensen, Bente Utoft)

1960: Esbjerg
(Gudrun Kahns, Ingelise Laursen, Birthe Davidsen)

1959: Stefan
(Evy Schandorph, Lise Christensen, Bente Utoft)

1958: Stefan
(Evy Schandorph, Lise Christensen, Bente Utoft)

1957: Stefan
(Evy Schandorph, Lise Christensen, Alice Silfwander)

1956: Stefan
(Inge Terphøj, Lise Christensen, Alice Silfwander)

1955: København
(Frida Brøbech, Aggie Schyum, Else Blondin)

1954: Esbjerg
(Gudrun Kahns, Frida Brøbech, Annelise Nielsen)

1953: Esbjerg
(Gudrun Kahns, Frida Brøbech, Grethe Knudsen)