Holdturnering - Veteran

You are here:

HERRE 35 år
2008-2021: Ikke afviklet

2007: Brønshøj
(Teis Jonasen, Flemming Weinrich, Jan Hansen, Finn Jacobsen, Søren Eriksen)

2006: Brønshøj
(Flemming Weinrich, Finn Jacobsen, Søren Eriksen, Jan Hansen)

2005: Slagelse
(Karsten Haumann, Per Hansen, Jan Søndergaard)

2004: Brønshøj
(Michael Daugård, Finn Jacobsen, Søren Eriksen, Jan Hansen, Flemming Weinrich)

2003: BTK 61
(Steen Olsen, Jan Søndergård, Lars Hansen, Henrik Sørensen)

2002: Virum Sorgenfri
(Lars Hackenberg, Lars Hauth, Henrik Koch, Kim Kartholm)

2001: Brønshøj
(Søren Eriksen, Jan Hansen, Flemming Weinrich)

2000: Virum-Sorgenfri
(Kim Kartholm, Jannik Larsen, Lars Hackenberg, Freddy Hansen)

1999: Brønshøj
(Flemming Weinrich, Jan Hansen, Niels Linding, Michael Daugaard)

1998: Brønshøj
(Flemming Weinrich, Jan Hansen, Niels Linding)

1997: Virum-Sorgenfri
(Karsten Flemin, Jannik Larsen, Kim Kartholm)

1996: Virum-Sorgenfri
(Karsten Flemin, Jannik Larsen, Henrik Koch)

1995: Esbjerg
(Claus Pedersen, Carsten Jacobsen, Ole Byrresen)

1994: Virum-Sorgenfri
(Freddy Hansen, Karsten Flemin, Jannik Larsen)

1993: Esbjerg
(Carsten Jacobsen, Palle Nielsen, Ole Byrresen)

1992: Virum-Sorgenfri
(Flemming Vollertzen, Peter Fredberg, Jeppe Olsen, Freddy Hansen)

1991: Virum-Sorgenfri
(Flemming Vollertzen, Peter Fredberg, Jeppe Olsen, Freddy Hansen)

1990: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg)

1989: MK 31
(Johnny Rasmussen, Jørgen Erichsen, Bjarne Henriksen)

1988: MK 31
(Johnny Rasmussen, Jørgen Erichsen, Bjarne Henriksen)

1987: MK 31
(Johnny Rasmussen, Jørgen Erichsen, Bjarne Henriksen)

1986: Virum-Sorgenfri
(Brian Petersen, Peter Fredberg, Bent Mogensen)

1985: Zero
(Ole Rasmussen, Frank Jensen, Per Slouborg)

1984: Slagelse
(Erling Nielsen, Finn Nielsen, Poul Erik Andersen)

1983: Slagelse
(Erling Nielsen, Finn Nielsen, Poul Erik Andersen, Kaj Nielsen)

1982: OB
(Benny Jensen, Elmer Hansen, Flemming Plange)

1981: Zero
(Poul Gam, Finn Michael, John Løwe)

1980: MK 31
(Jørgen Rasmussen, Erik Dvoracek, Svend Poulsen)

1979: MK 31
(Jørgen Rasmussen, Erik Dvoracek, Svend Poulsen)

1978: MK 31
(Jørgen Rasmussen, Erik Dvoracek, Svend Poulsen)

1977: MK 31
(Jørgen Rasmussen, Erik Dvoracek, Svend Poulsen)

 

HERRE 40 år
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Hørning
(Jan Bechmann, Thomas Kjeldgård, Ulrik Marcussen, Christian Theilmann)

2018: Dragør
(Morten Holm Knudsen, Kim Høgsberg, Morten Adolphsen, Jan Ghisalberti)

2017: Dragør
(Morten Holm Knudsen, Kim Høgsberg, Morten Adolphsen, Martin Truedsen)

2016: Søhøjlandet
(Jesper Nedergård, Kåre Søndergård, Claus Larsen)

2015: Virum-Sorgenfri
(Thomas Ismiris, Henrik Vendelbo, Lars Hauth, Jesper Christensen, Brian Nielsen)

2014: Virum-Sorgenfri
(Thomas Ismiris, Henrik Vendelbo, Lars Hauth, Jesper Christensen, Brian Nielsen)

2013: Virum-Sorgenfri
(Thomas Ismiris, Henrik Vendelbo, Jesper Christensen, Brian Nielsen, Jannik Larsen)

2012: Søhøjlandet
(Claus Larsen, Jesper Hansen, Allan Svendsen)

2011: Brønshøj
(Teis Jonasson, Finn Jacobsen, Jan B. Hansen, Søren Eriksen)

2010: Virum-Sorgenfri
(Henrik Vendelbo, Brian Nielsen, Jesper Christensen, Thomas Ismiris)

2009: Helsingør
(Dennis Rasmussen, Jess Arder, Søren Heilmann, Lars Hansen)

2008: Brønshøj
(Teis Jonasen, Flemming Weinrich, Jan Hansen, Søren Eriksen)

 

HERRE 45 år
2008-2021: Ikke afviklet

2007: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Mao Liu, Flemming Vollertzen)

2006: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Mao Liu, Flemming Vollertzen, Karsten Flemin)

2005: Brønshøj
(Jørn Wiig, Helge Kocman, Svend Erik Blixt)

2004: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg, Mao Lin)

2003: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg, Mao Lin)

2002: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Freddy Hansen, Peter Fredberg)

2001: BTK 61
(Bent Ruberg, Claus Biehl, John Petersen, Knud Nordkamp)

2000: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg)

1999: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg)

1998: Brønshøj
(Helge Kocman, Bjarne Grimstrup, Lars Møller, Finn Michael)

1997: Silkeborg BTK
(John Poulsen, Carsten Nielsen, Palle Pedersen)

1996: CIF
(Mogens Eriksen, Keld Lyngholm, Kaj Kjær)

1995: Viby
(Lars Riget, Dennis Holm, Henning Jakobsen)

1994: Stautrup/Viby
(Lars Riget, Dennis Holm, Henning Jakobsen)

1993: Slagelse
(Poul Erik Andersen, Finn Nielsen, Gert Hansen)

1992: Slagelse
(Poul Erik Andersen, Finn Nielsen, Gert Hansen)

1991: Slagelse
(Kaj Nielsen, Hans Olav Nielsen, Gert Hansen, Poul Erik Andersen)

1990: Slagelse
(Kaj Nielsen, Hans Olav Nielsen, Gert Hansen)

1989: Slagelse
(Kaj Nielsen, Hans Olav Nielsen, Gert Hansen)

1988: MK 31
(Jørgen Rasmussen, Jan Petersen, Svend Poulsen, Erik Dvoracek)

1987: Esbjerg
(Mogens Nielsen, Hans Henning Winther, Børge Larsen)

 

HERRE 50 år
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Virum-Sorgenfri
(Henrik Vendelbo, Lars Hauth, Jesper Christensen, Brian Nielsen)

2018: B 75, Hirtshals
(John Sabalic, Peter Bruhn, Michael Lauridsen)

2017: B 75, Hirtshals
(John Sabalic, Peter Bruhn, Michael Lauridsen)

2016: Slagelse
(John Sabalic, Peter Sonne, Jan Haagensen, Morten Tangaa-Andersen)

2015: Amager 1
(Per Rasmussen, Jan M. Sørensen, Johnny Johansson)

2014: Amager 1
(Per Rasmussen, Jan M. Sørensen, Johnny Johansson)

2013: Brønshøj B
(Flemming Weinrich, Helge Kocman, Claus Biehl, Svend Erik Blixt)

2012: Brønshøj B
(Flemming Weinrich, Helge Kocman, Claus Biehl)

2011: Brønshøj
(Flemming Weinrich, Helge Kocman, Claus Biehl)

2010: Virum-Sorgenfri
(Karsten Flemin, Henrik Koch, Niels Ramberg)

2009: Virum-Sorgenfri
(Karsten Flemin, Flemming Vollertzen, Niels Ramberg)

2008: Virum-Sorgenfri
(Niels Ramberg, Karsten Flemin, Mao Liu)

 

HERRE 55 år
2008-2021: Ikke afviklet

2007: Amager
(Mogens Svensson, Benno Werge, Pouel Gross)

2006: Amager
(Mogens Svensson, Benno Werge, Pouel Gross, Johnny Rasmussen)

2005: Amager
(Pouel Gross, Mogens Svensson, Benno Werge)

2004: Silkeborg BTK
(Carsten Nielsen, John Poulsen, Vilhelm Hundebøll)

2003: Amager
(Benno Werge, Pouel Gross, Johnny Rasmussen, Svend Rønnow)

2002: Slagelse
(Erling Nielsen, Finn Nielsen, Poul Erik Andersen, Gert Hansen)

2001: Silkeborg BTK
(John Poulsen, Carsten Nielsen, Wilhelm Hundebøll)

2000: Randers
(Benno Werge, Bjarne Sørensen, Keld Pedersen, Henning Jacobsen)

1999: Randers
(Benno Werge, Bjarne Sørensen, Keld Pedersen, Henning Jacobsen)

1998: MK 31
(Pouel Gross, Flemming Larsen, Svend Rønnow)

1995-97: Ikke afviklet

1994: Randers
(Bjarne Sørensen, Henning Jacobsen)

1993: Frederiksværk
(Ole Krusager, Bjarne Halberg)

1992: Randers
(Bjarne Sørensen, Henning Jacobsen)

1991: Systofte
(Eivind Nielsen, Finn Elting)

1990: Ikke afviklet

1989: MK 31
(Bent Hansen, Poul Jansen)

1988: MK 31
(Bent Hansen, Poul Jansen)

 

HERRE 60 år
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Virum-Sorgenfri
(Karsten Flemin, Jannik Larsen, Henrik Koch, Jes Arder)

2018: Virum-Sorgenfri
(Mao Liu, Karsten Flemin, Niels Ramberg, Flemming Vollertzen)

2017: Sisu/MBK
(Claus Jørn Pedersen, Finn I. Jensen, Jens-Erik Linde, Erik Hjorth)

2016: Sisu/MBK
(Claus Jørn Pedersen, Finn I. Jensen, Jens-Erik Linde, Tommy Samsing)

2015: Virum-Sorgenfri
(Mao Liu, Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg)

2014: Virum-Sorgenfri
(Mao Liu, Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg)

2013: Virum-Sorgenfri
(Mao Liu, Niels Ramberg, Flemming Vollertzen, Peter Fredberg)

2012: Virum-Sorgenfri
(Mao Liu, Niels Ramberg, Flemming Vollertzen)

2011: Sisu/MBK
(Claus Pedersen, Tommy Samsing, Jens-Erik Linde)

2010: Triton
(Flemming Nielsen, Jørgen Schultz, Christian Foldager)

2009: Søhøjlandet
(John Poulsen, Carsten Nielsen, Gerner Groot)

2008: Amager
(Mogens Svensson, Benno Werge, Pouel Gross, Svend Rønnow)

 

HERRE 70 år
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Slagelse
(Erling Nielsen, Finn Nielsen)

2018: Silkeborg
(Carsten V. Nielsen, John M. Poulsen)

2017: Silkeborg
(Carsten V. Nielsen, John M. Poulsen)

2016: Slagelse
(Erling Nielsen, Finn Nielsen)

2015: Slagelse
(Erling Nielsen, Poul-Erik Andersen)

2014: Næsby/Munkebo
(Christian Foldager, Flemming Larsen)

2013: Langeskov/Munkebo
(Christian Foldager, Flemming Larsen)

2012: ÅBV 86
(Svend Erik Schrøder, Finn Pedersen)

2011: Amager
(Benno Werge, Pouel Groos, Svend Rønnow)

2010: Helsingør/Munkebo
(Per Mølholm, Sven Pedersen)

2009: Viby
(John Christensen, Bent Holgård)

2008: Helsingør
(Per Mølholm, Ole Krusager)

 

HERRE 75 år
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Triton
(John Toudahl, Helge Schultz)

2018: Sisu/MBK
(John Toudahl/Svend Erik Schrøder)

2017: Sorø/Sisu MBK
(Svend Erik Schrøder/Gert Hansen)

2016: Amager
(Benno Werge, Pouel Gross)

OLD GIRLS
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Dragør
(Janne Jensen, Pia Finnemann, Joan Larsen)

2018: OB
(Trine Grauholm, Charlotte Polk, Karin Kruse Rytter)

2017: Dragør
(Pia Finnemann, Katja Leoni, Janne M. Jensen)

2016: OB
(Trine Grauholm, Karin Kruse Rytter)

2015: OB
(Trine Grauholm, Charlotte Polk, Karin Kruse Rytter)

2014: Dragør
(Pia Finnemann, Joan Larsen, Janne M. Jensen)

2013: Ballerup 1
(Pia Finnemann, Joan Larsen, Janne M. Jensen)

2012: Randers
(Karin Rytter, Maryann Allingham)

2011: Randers
(Karin Rytter, Maryann Allingham)

2010: Ballerup
(Pia Nissen, Karina Hauth)

2009: Sisu/MBK
(Bela Katchiouriner, Pia Leth)

2008: Randers/Helsingør
(Maryann Allingham, Karin Lind)

2007: Skovby
(Karin Kruse, Inger Gadegaard)

2006: TPHU/BIF
(Christel Frederiksen, Pia Nissen)

2005: Sisu/MBK
(Bela Katciouriner, Birgitte Andreasen)

2004: Sisu/MBK
(Bela Katciouriner, Birgitte Andreasen)

2003: TPHU/BIF
(Pia Nissen, Christel Frederiksen)

2002: Randers/Sisu/MBK
(Mariann Allingham, Pia Leth)

2001: TPHU/BIF
(Pia Nissen, Christel Frederiksen)

2000: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1999: Ballerup/MK 31
(Annie Ramberg, Helle Jansen)

1998: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1997: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1996: Sporvejene
(Lis Rasmussen, Marianne Bærtelsen)

1995: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1994: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1993: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1992: Ballerup
(Annie Ramberg, Britt Møller)

1991: Ballerup
(Bende Jensen, Britt Møller)

1990: Ballerup
(Bende Jensen, Britt Møller)

1989: Esbjerg
(Gudrun Kahns, Lis Corbett)

1988: Esbjerg
(Gudrun Kahns, Lis Corbett)

1987: Esbjerg
(Gudrun Kahns, Lis Corbett)

1986: MK 31
(Else Sørensen, Bente Utoft)

1985: MK 31
(Else Sørensen, Bente Utoft)

 

VETERAN GIRLS 50 år
2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Gladsaxe
(Maryann Allingham, Merete Juel Hall)

2018: Gladsaxe
(Maryann Allingham, Merete Juel Hall)

2017: Randers/Gladsaxe
(Maryann Allingham, Merete Juel Hall)

2016: Randers/Virum
(Maryann Allingham, Merete Juel Hall)

2015: Holsted
(Sonja Heesche-Andersen, Sonnie Wiingaard)

2014: Virum/København
(Karin Lind, Merete Juel Hall)


VETERAN GIRLS 60 år

2021: Ingen mester kåret

2020: Ingen mester kåret

2019: Roskilde
(Else Marie Vedel, Gurli Vittrup)

2018: Frederiksværk
(Hanne Hansen, Lisbet Helweg Strachan)

2017: Nyborg IF
(Lene Friis, Anne Bouchet)