Ungdoms DM - Junior mix double

You are here:

2021: Noah Tolstrup Hvid/Jocefina Daoya Haagensen, OB/Hvidovre Bordtennis

2020: Ikke afviklet

2019: Ida Bønding Schøsler/Theo Dyekjær, Silkeborg/Virum

2018: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Brønshøj

2017: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Brønshøj

2016: Nicoline Koefoed/Rasmus Kruse Mikkelsen, Hasle/Roskilde

2015: Sofie Egeholt Bang/Rasmus Storkehave, Københavns BTK

2014: Sofie Egeholt Bang/Kasper Michelsen, Ballerup/Brønshøj

2013: Sofie Egeholt Bang/Kasper Michelsen, Ballerup/Brønshøj

2012: Henrietta Nielsen/Sebastian Brinch, Søhøjlandet

2011: Simone Dueholm/Ruben S. Jensen, Greve/OB

2010: Stefanie H. Christensen/Emil Madsen, Rønde/Sisu/MBK

2009: Pernille Agerholm/Alexander Schou-Jørgensen, Rønde/Århus

2008: Mie Binnerup Jacobsen/Tobias Stemann Lau, Århus/Sisu/MBK

2007: Pernille Agerholm/Jonas Agerholm, Rønde

2006: Izabell Nørlem/Kasper Sternberg, BTK 61

2005: Kimmie Sørensen/Morten Hyrup Rasmussen, Ballerup/OB

2004: Christina Refstrup/Thusi Gunam, Ballerup/Vig

2003: Mie Skov/Claus Rasmussen, BTK 61/Køge Bugt

2002: Mie Skov/Kenn Løkkegaard, BTK 61

2001: Rikke Jensen/Mads Skovsen, Frem Sakskøbing/Team Hørning

2000: Anne Cathrine Bomann/Jesper Hougaard, Hillerød/BTK 61

1999: Rikke Jensen/Christian Larsen, Frem Sakskøbing/Brønshøj

1998: Karin Nielsen/Michael Maze, BTK 61/Kvik Næstved

1997: Karin Nielsen/Michael Maze, BTK 61/Kvik Næstved

1996: Janne Jensen/Martin Bremer, Frem Sakskøbing/Virum-Sorgenfri

1995: Pia Finnemann/Morten Knudsen, Ballerup/Virum-Sorgenfri

1994: Pernille Michael/Morten Knudsen, TPHU/BK/Virum-Sorgenfri

1993: Pernille Michael/Birger Vest, TPHU/BK/Viby

1992: Joan Larsen/Michael Thuesen, Ballerup/Viby

1991: Katja Leoni/Jesper Mortensen, BTK 61/Brønderslev

1990: Katja Leoni/Martin Christensen, BTK 61/Frem Sakskøbing

1989: Annette Sørensen/Jesper Mortensen, B 75/TMG

1988: Gitte Sindbjerg/Flemming Sunn, BTK 73/VRI

1987: Isabel Laier/Henrik Bo Pedersen, Tåstrup

1986: Anne-Karina Bastman/Flemming Sunn, BTK 61/VRI

1985: Pia Toelhøj/Claus Junge, Virum-Sorgenfri/Viby

1984: Pia Toelhøj/Claes Knudsen, Virum-Sorgenfri/Rughaven

1983: Pia Toelhøj/Claes Knudsen, Hillerød/VRI

1982: Christel Frederiksen/Jan Harkamp, Greve/Virum-Sorgenfri

1981: Christel Frederiksen/Jan Harkamp, Greve/Virum-Sorgenfri

1980: Dorte Hauth/Claus Oxfeldt, Virum-Sorgenfri/BTK 61

1979: Lone Jakobsen/Michael Daugaard, Zero/Brønshøj

1978: Lone Jakobsen/Michael Daugaard, Zero/Brønshøj

1977: Inge Petersen/Niels Bjørkbom, OB/Svendborg

1976: Helle Jansen/Johnny Hansen, MK 31/Frederiksværk

1975: Mette Nørby/Jesper Eriksen, Virum/Frederiksværk

1974: Gitte Juhl/Johnny Hansen, Borup/Frederiksværk

1973: Britta Andersen/Johnny Hansen, Borup/Frederiksværk

1972: Gitte Pettersson/Klaus Mygind, Borup/Gladsaxe

1971: Britta Andersen/Søren Langhorn, Borup/Kvik Næstved

1970: Susanne Poulsen/Jesper Theilade, Zero/Virum-Sorgenfri

1969: Britt Lauridsen/Bjarne Grimstrup, Husum/Brønshøj

1968: Vibeke Krøll/Palle Jensen, RBC

1967: Britta Christensen/Claus Biehl, Virum-Sorgenfri/Glostrup

1966: Britta Christensen/Claus Biehl, Virum-Sorgenfri/Glostrup

1965: Britta Christensen/Niels Jacobsen, Virum-Sorgenfri

1964: Else Marie Hansen/Niels Ramberg, BTK 61/Lyngby

1963: Brita Henriksen/Brian Petersen, Battet/Zero