Ungdoms DM - Yngre mix double

You are here:

2021: Sara Mahmoud/Nikolaj Wirk, Brøndby BC

2020: Ikke afviklet

2019: Emma Vendelbo Clement/David Lund Heinig, Virum-Sorgenfri BTK

2018: Maja Helene Hansen/Nick Tran, Triton

2017: Laura Schyberg/Alexander Sønderby Hansen, Hillerød GI

2016: Jocefina Haagensen/Theo Dyekjær, Hvidovre/Virum

2015: Mie Schou Salhauge/Daniel Simonsen, Smørum/Hillerød GI

2014: Mie Schou Salhauge/Daniel Simonsen, Smørum/Hillerød GI

2013: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Ballerup

2012: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Ballerup

2011: Rikke Holst Willadsen/Ivan Ou, Brøndby BC/Brønshøj

2010: Rikke Holst Willadsen/Oliver Hansen, Brøndby BC/Greve

2009: Emma Højlund/Nikolaj Thomsen, Sisu/MBK

2008: Rikke Nørskov/Ruben S. Jensen, Stautrup/OB

2007: Simone Dueholm/Nicky Marx, Brøndby BC

2006: Rikke Nørskov/Rasmus Brunbjerg, Stautrup

2005: Nicole Vinther-Jensen/Jonathan Groth, Brøndby BC/Albertslund

2004: Mie Binnerup Jacobsen/Frederik Sørensen, VRI

2003: Sofie Nielsen/Søren Nielsen, Esbjerg/Ribe

2002: Nana Jespersen/Casper Bøttcher, Skensved/BTK 61

2001: Stine Grauholm/Simon Nykjær-Fisher, Team Hørning/Sisu/MBK

2000: Stine Grauholm/Simon Nykjær-Fisher, Team Hørning/Sisu/MBK

1999: Linn Korsgård/Morten Pettersson, Hillerød/Ølstykke

1998: Cecilie Langhans/Christian Klint, Lillerød/Vig

1997: Mie Skov/Christian Klint, Ølstykke/Vig/

2021: Nikolaj Wirk/Sara Mahmoud, Brøndby BC

2020: Ikke afviklet

2019: Emma Vendelbo Clement/David Lund Heinig, Virum-Sorgenfri BTK

2018: Maja Helene Hansen/Nick Tran, Triton

2017: Laura Schyberg/Alexander Sønderby Hansen, Hillerød GI

2016: Jocefina Haagensen/Theo Dyekjær, Hvidovre/Virum

2015: Mie Schou Salhauge/Daniel Simonsen, Smørum/Hillerød GI

2014: Mie Schou Salhauge/Daniel Simonsen, Smørum/Hillerød GI

2013: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Ballerup

2012: Sophie Walløe/Thor B. Christensen, Ballerup

2011: Rikke Holst Willadsen/Ivan Ou, Brøndby BC/Brønshøj

2010: Rikke Holst Willadsen/Oliver Hansen, Brøndby BC/Greve

2009: Emma Højlund/Nikolaj Thomsen, Sisu/MBK

2008: Rikke Nørskov/Ruben S. Jensen, Stautrup/OB

2007: Simone Dueholm/Nicky Marx, Brøndby BC

2006: Rikke Nørskov/Rasmus Brunbjerg, Stautrup

2005: Nicole Vinther-Jensen/Jonathan Groth, Brøndby BC/Albertslund

2004: Mie Binnerup Jacobsen/Frederik Sørensen, VRI

2003: Sofie Nielsen/Søren Nielsen, Esbjerg/Ribe

2002: Nana Jespersen/Casper Bøttcher, Skensved/BTK 61

2001: Stine Grauholm/Simon Nykjær-Fisher, Team Hørning/Sisu/MBK

2000: Stine Grauholm/Simon Nykjær-Fisher, Team Hørning/Sisu/MBK

1999: Linn Korsgård/Morten Pettersson, Hillerød/Ølstykke

1998: Cecilie Langhans/Christian Klint, Lillerød/Vig

1997: Mie Skov/Christian Klint, Ølstykke/Vig